اروپا به پناهجویان در کشورهای خودشان کمک کند

کد خبر : #4177
تاریخ انتشار : یکشنبه, 3 دی 1396 10:33
تعداد بازدید کننده : 504
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اروپا به پناهجویان در کشورهای خودشان کمک کند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
«سباستین کورتس» خواستار توقف روند کنونی پذیرش پناهجویان و ایجاد شرایط لازم برای ماندن آن‌ها در کشورهای خودشان شد.

«سباستین کورتس» صدراعظم راستگرای اتریش که از طریق ائتلاف با حزب راست افراطی، موفق به تشکیل دولت شده است، روز شنبه 2 دی با انتقاد از سیاست‌های مهاجرتی اتحادیه اروپا، خواستار توقف روند کنونی پذیرش پناهجویان و ایجاد شرایط لازم برای ماندن آن‌ها در کشورهای خودشان شد. وی در گفت وگو با نشریه آلمانی بیلد گفت: اینکه بقیه کشورها را مجبور به پذیرش پناهجوها کنید، اروپا را به جایی نمی‌رساند. این مسئله اصلا قابل درک نیست. 
کورتس ادامه داد: پناهجویانی که به اروپا می‌آیند، نمی‌خواهند به مجارستان یا بلغارستان بروند. آن‌ها خواستار سکونت در آلمان، اتریش یا سوئد هستند. صدراعظم اتریش این سیاست را ناکارآمد دانست و خواستار تلاش اتحادیه اروپا برای بهبود کشورهای مبدا پناهجویان یا همسایگانشان شد. وی در این رابطه افزود: اگر چنین موضوعی ممکن نبود، باید در مناطق ایمن قاره خودشان سکونت گزینند. اتحادیه اروپا باید از چنین سیاستی حمایت کند و حتی شاید از آن پشتیبانی نظامی داشته باشد.
مدیریت شمار بالای پناهجویان که با تشدید جنگ‌ها به خصوص در منطقه خاورمیانه، از گذشته دشوارتر شده، از جمله مسائلی است که احزاب مختلف اروپایی روی آن اختلاف نظر دارند. این موضوع نه تنهایی نارضایتی‌های گسترده‌ از سوی اقتصادهای کوچک اتحادیه اروپا را موجب شده، بلکه پیامدهای سیاسی بزرگی همچون خروج انگلیس از این اتحادیه و تقویت راست‌های افراطی را هم به دنبال داشته است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

عکس: ایرنا

“ اروپا به پناهجویان در کشورهای خودشان کمک کند ”