افغانستان در سازمان ملل علیه رژیم صهیونیستی رای داد

کد خبر : #4159
تاریخ انتشار : شنبه, 2 دی 1396 14:53
تعداد بازدید کننده : 383
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افغانستان در سازمان ملل علیه رژیم صهیونیستی رای...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
افغانستان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل علیه رژیم صهیونیستی و تصمیم ترامپ رای داد.

افغانستان در نشست اضطراری مجمع عمومی سازمان ملل علیه تصمیم ترامپ درباره به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیسی رای داد. این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا پیش از رای گیری در سازمان ملل تهدید کرده بود که اگر کشورها علیه تصمیم ترامپ رای بدهند، کمک‌های مالی خود به آنها را قطع می‌کند. افغانستان، هند، پاکستان و 125 کشور دیگر علیه تصمیم دونالد ترامپ درباره به رسمیت شناختن بین‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل رای دادند. 

به گزارش بی.بی.سی، در نشست سازمان ملل 128 کشور علیه این تصمیم بودند، در حالی که 9 کشور به آن رای موافق دادند. رای 35 کشور هم ممتنع بود. به جز آمریکا و رژیم اسرائیل، توگو، پالائو، نائورو، میکرونزی، جزایر مارشال، هندوراس و گواتمالا هم علیه پیش‌نویس قطعنامه رای دادند. در قطعنامه مجمع عمومی سازمان عمومی ملل آمده است: هر تصمیمی که به تغییر در هویت، وضعیت یا ترکیب جمعیتی بیت المقدس منجر شود، ملغی محسوب می‌شود و کشورهای عضو سازمان ملل باید مطابق قطعنامه‌های شورای امنیت رفتار کرده و از گشایش نمایندگی‌های دیپلماتیک در این شهر خودداری کنند.

دو هفته پیش، دونالد ترامپ اعلام کرد که تصمیم کنگره این کشور را بعد از دو دهه اجرا می‌کند و سفارتخانه آمریکا را به بیت‌المقدس می‌برد. اقدامی که باعث خشم مسلمانان شد.

                                                                                                                                               افغانستان در سازمان ملل علیه رژیم صهیونیستی رای داد


منبع: خبرگزاری تسنیم

عکس: ایرنا

“ افغانستان در سازمان ملل علیه رژیم صهیونیستی رای داد ”