کشته شدن جوان معلول فلسطینی غیرقابل‌توجیه است

کد خبر : #4145
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 29 آذر 1396 8:47
تعداد بازدید کننده : 477
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کشته شدن جوان معلول فلسطینی غیرقابل‌توجیه است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
یک مقام ارشد سازمان ملل متحد کشته شدن یک جوان معلول فلسطینی در پی حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی را اقدامی غیرقابل‌توجیه دانست.

زید رعد الحسین، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد، این فرد از ناحیه سر توسط نیروهای اسرائیلی مورد اصابت گلوله قرار گرفت. زید خاطرنشان کرد: هیچ دلیلی وجود ندارد که نشان دهد ابراهیم ابو ثریا در زمان کشته شدنش تهدیدی جدی ایجاد کرده است. وی ادامه داد: حقایقی که تاکنون توسط همکاران من در غزه گردآوری شده، کاملا نشان‌دهنده این است که اقدام انجام شده علیه وی افراطی بوده است. این مقام سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: با توجه به معلولیت جدی وی که مشخصا برای افرادی که او را هدف قرار داده‌اند، محرز بوده، کشته شدن او غیر قابل فهم، بسیار حیرت‌آور و اقدامی شرورانه بوده است.

ابراهیم ابو ثریا، جوان ۲۹ ساله فلسطینی که در جریان درگیری‌ها با سربازان رژیم صهیونیستی در مقابل پایگاه نظامی ناحل عوز در شرق محله الشجاعیه به شهادت رسید، به دلیل مبارزاتش با اشغالگران با وجود قطع پاها در درگیری‌های سال ۲۰۰۸ در غزه مشهور شد. ابو ثریا در سال ۲۰۰۸ در جریان یورش اسرائیلی‌ها به نوار غزه و حمله هوایی یک پهپاد جاسوسی اسرائیل به گروهی از جوانان فلسطینی و شهادت هفت تن از آنها، از ناحیه دو پا زخمی شد که این جراحت در ادامه منجر به قطع هر دو پای او شد. وی در لحظات پایانی زندگی‌اش تاکید کرد: این سرزمین متعلق به ماست و ما هرگز تسلیم نخواهیم شد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

عکس: ایسنا

“ کشته شدن جوان معلول فلسطینی غیرقابل‌توجیه است ”