رعد الحسین درباره «بهره برداری از ترس» در اروپا

کد خبر : #4139
تاریخ انتشار : سه شنبه, 28 آذر 1396 10:15
تعداد بازدید کننده : 422
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
رعد الحسین درباره «بهره برداری از ترس» در اروپا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تصمیم صدر اعظم جدید اتریش به ویژه درباره مهاجرت برای بدست آوردن رای « تحولی خطرناک » در زندگی سیاسی در اروپا به حساب می آید.

­کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز دوشنبه 27 آذر ورود جناح راست افراطی به دولت ائتلافی جدید اتریش را نقطه عطف «خطرناک » توصیف و درباره آنچه که « بهره برداری از ترس » در اروپا نامید هشدار داد. زید رعد الحسین از « فرسایش » عمومی درباره حقوق بشر در جهان ابراز تاسف کرد. وی « وحشی گری شدید » در مناقشه های سوریه و یمن را محکوم و میانمار را به برنامه ریزی سرکوب مرگبار اقلیت مسلمان روهینگیا که به گفته وی احتمال دارد «نسل کشی» تلقی شود متهم کرد. 
این مقام سازمان ملل، نگرانی خود را درباره تحولات اخیر در اتریش اعلام کرد. وی اعلام کرد تصمیم سباستین کورتس صدر اعظم جدید اتریش به گرایش به مواضع راست افراطی به ویژه درباره مهاجرت برای بدست آوردن رای « تحولی خطرناک » در زندگی سیاسی در اروپا به حساب می آید. دولت محافظه کار اتریش از شش وزیر حزب آزادی اتریش ( راست افراطی ) به ویژه وزرای کشور، دفاع و امور خارجه تشکیل شده است. کورتس 31 ساله در انتخابات پارلمانی ماه اکتبر در راس حزب محافظه کار او وی پی به پیروزی رسید و جوان ترین رهبر جهان لقب گرفت.
زید رعد الحسین با بیان اینکه « من از آنچه که در اتریش روی داد نگران شدم »‌ صدر اعظم جدید اتریش را متهم کرد « در زمینه مهاجرت به جناح راست افراطی گرایش پیدا کرده است تا آرای حزب آزادی را به خود اختصاص دهد و به عنوان صدر اعظم انتخاب شود ».

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

عکس: باشگاه خبرنگاران

“ رعد الحسین درباره «بهره برداری از ترس» در اروپا ”