ضرورت همکاری ارگان‌های دریایی به منظور تحقق توسعه پایدار در دریا

کد خبر : #4115
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 22 آذر 1396 13:33
تعداد بازدید کننده : 462
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ضرورت همکاری ارگان‌های دریایی به منظور تحقق...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: همبستگی و همکاری ارگان های دریایی اعم از خصوصی و دولتی برای تحقق توسعه پایدار در سواحل و دریاها امری ضروری است.

پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز 22 آذرماه در پنل تخصصی توسعه پایدار صنایع دریایی در نوزدهمین همایش بین المللی صنایع دریایی در کیش، ضمن اشاره به ظرفیت های قانونی موجود در حوزه دریا، گفت: با توجه به این ظرفیت ها، نحوه اجرای قوانین برای رسیدن به هدف های از پیش تعیین شده در سواحل و دریاها بسیار حائز اهمیت است. فرشچی افزود: به طور نمونه ایران در بسیاری از کنوانسیون های منطقه ای و بین المللی عضو می شود ولی پس از عضویت به نحو مقتضی از ظرفیت ایجاد شده در راستای بهره برداری پایدار از منابع زیستی و رشد همه جانبه کشور بهره گرفته نمی گیرد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تاکید بر ضرورت توجه به اصل حفاظت از محیط زیست در تمامی پروژه های توسعه ای و عمرانی کشور، تصریح کرد: شرط تحقق توسعه پایدار در سواحل و دریاها، توجه ویژه به سازمان حفاظت محیط زیست، جایگاه و وظایف حاکمیتی آن در کنار توجه به سایر ارگان ها و سازمان های دولتی بهره بردار است. وی خاطرنشان کرد: همبستگی و همکاری ارگان های دریایی اعم از خصوصی و دولتی برای تحقق توسعه پایدار در سواحل و دریاها امری ضروری است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

عکس: خبرگزاری مهر

“ ضرورت همکاری ارگان‌های دریایی به منظور تحقق توسعه پایدار در دریا ”