بیش از 8 میلیون یمنی در یک قدمی قحطی هستند

کد خبر : #4110
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 22 آذر 1396 12:59
تعداد بازدید کننده : 720
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بیش از 8 میلیون یمنی در یک قدمی قحطی هستند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
«جیمی مک گولدریک» مسئول هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در بیانیه ای نسبت به اوضاع غیر انسانی یمن هشدار داد.

«جیمی مک گولدریک» مسئول هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در بیانیه ای نسبت به اوضاع غیر انسانی یمن هشدار داد و گفت: هشت میلیون و 400 هزار یمنی در یک قدمی قحطی قرار دارند. مک گولدریک تاکید کرد: محاصره بندرگاه های یمن سبب کاهش شدید سوخت، مواد غذایی، دارو در این کشور شده و بر شمار نیازمندان به کمک های بشردوستانه افزوده است. براساس گزارش کنونی سازمان ملل متحد، حدود 400 هزار تن دیگر به شمار کسانی که در یک قدمی قحطی قرار دارند، افزوده شده است. 

« گرت کابیلیاری» مدیر منطقه ای صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در خاورمیانه و شمال آفریقا نیز در ابتدای ماه جاری (9آذرماه 96) گفته بود، بیش از 11 میلیون کودک یمنی نیازمند کمک های فوری انسانی هستند. ائتلاف به سرکردگی عربستان پس از شلیک ماه گذشته گروه انصارالله یمن به فرودگاه ملک خالد ریاض، تمامی گذرگاه های هوایی و دریایی یمن را مسدود و این کشور را به صورت همه جانبه محاصره کرد. مک گولدریک هفته گذشته (14آذرماه 96) به طرف های درگیر در یمن هشدار داد که هرگونه حملات عمدی به غیرنظامیان و زیرساخت های پزشکی و غیرنظامی، تخطی آشکار از قانون بشردوستانه بین المللی است و می تواند به عنوان جنایات جنگی باشد.

به گزارش ایرنا آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد نیز روز دوشنبه 20 آذرماه در گفت و گو با شبکه خبری سی ان ان گفته بود: معتقدم این جنگ (یمن) احمقانه بوده و با منافع عربستان و امارات تعارض دارد. ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در سال 2015 (فروردین 94) به بهانه حمایت از «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن، تجاوز نظامی به این کشور را آغاز کرد.

 

منبع: عصر ایران

عکس: روزنه آنلاین

 

“ بیش از 8 میلیون یمنی در یک قدمی قحطی هستند ”