اجرای کامل «فرمان ضد مهاجرتی» ترامپ آغاز شد

کد خبر : #4092
تاریخ انتشار : شنبه, 18 آذر 1396 15:02
تعداد بازدید کننده : 443
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اجرای کامل «فرمان ضد مهاجرتی» ترامپ آغاز شد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
وزارت امور خارجه آمریکا اجرای کامل فرمان ضد مهاجرتی «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا علیه اتباع شش کشور عمدتاً مسلمان را از روز جمعه 17 آذرماه آغاز کرد.

فرمان ضد مهاجرتی ترامپ که خواستار «ارتقای امکانات و ظرفیت‌ها برای بررسی سوابق متقاضیان روادید» در سفارتخانه ها و کنسولگری‌های آمریکا در کشورهای خارجی است، به وزارتخانه‌های امور خارجه و امنیت داخلی آمریکا دستور داد که ورود اتباع شش کشور عمدتاً مسلمان ایران، چاد، لیبی، سوریه، سومالی، یمن و همچنین شهروندان ونزوئلا و کره شمالی را به خاک آمریکا محدود و ممنوع نمایند.

وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه 17 آذرماه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که تحت شیوه‌ها و رویه‌های جدید برای بررسی سوابق متقاضیان، هیچ روادیدی لغو نمی شود. این وزارتخانه همچنین تأکید کرد که قرار نیست این محدودیت‌ها دائمی باشند و «در صورتی که کشورهای مذکور در جهت تضمین امنیت شهروندان آمریکایی با دولت آمریکا همکاری کنند، این ممنوعیت‌ها برداشته می شود».

گفتنی است که «ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا» یکی از وعده های انتخاباتی دونالد ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۱۶ آمریکا بود که در نخستین هفته فعالیت وی در کاخ سفید، در قالب این فرمان ضد مهاجرتی صادر شد. در همین راستا چهار روز پیش دیوان عالی آمریکا دستور اجرای کامل این فرمان ضد مهاجرتی را به موازات رسیدگی دادگاه‌های آمریکا به دادخواست‌های تجدیدنظر صادر کرد.

 

منبع: خبرگزاری مهر

عکس: خبرگزاری مهر

“ اجرای کامل «فرمان ضد مهاجرتی» ترامپ آغاز شد ”