اهدای پنج هزار جلد کتاب به دانش آموزان عشایری

کد خبر : #4084
تاریخ انتشار : شنبه, 18 آذر 1396 14:25
تعداد بازدید کننده : 673
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اهدای پنج هزار جلد کتاب به دانش آموزان عشایری
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
فرهنگیان شاغل بیش از پنج هزار جلد کتاب به مدارس عشایری استان اهدا کردند. مدرسه عشایــــری به واحد آموزشی اطلاق می شود که بیـــش از 50 درصــد دانش آموزان آن را عشایر تشکیل دهند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: با اعلام فراخوان اهدای کتاب به مدارس عشایری، فرهنگیان شاغل پنج هزار و500 جلد کتاب در اداره کل جمع آوری و بین مدارس عشایری جرقویه سفلی، چادگان، سمیرم، دهاقان، فریدونشهر و شهرضا توزیع شد. محمد جواد احمدی افزود: با توجه به نیاز دانش آموزان مدارس عشایری به کتاب و نبود کتابخانه در این مدارس، اداره فرهنگی و هنری استان طرح اهدای کتاب به مدارس عشایری را در اتوماسیون اداری مطرح و به دنبال آن پنج هزار و 500 جلد کتاب در موضوعات داستانی، مذهبی و بیشتر درسی و کنکور جمع آوری و در سه سطح ابتدایی، متوسطه اول و دوم دسته بندی و توزیع شد.

تاکنون 135 مدرسه در دوره ابتدایی، متوسطه و فنی و حرفه ای کد عشایری دریافت کرده و پنج هزار و 562 دانش آموز عشایر در استان اصفهان مشغول به تحصیل هستند. مدرسه عشایــــری به واحد آموزشی اطلاق می شود که بیـــش از 50 درصــد دانش آموزان آن را عشایر تشکیل دهند.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

عکس: تسنیم

“ اهدای پنج هزار جلد کتاب به دانش آموزان عشایری ”