۲۰ میلیون یمنی با مرگ دست‌وپنچه نرم می‌کنند

کد خبر : #4082
تاریخ انتشار : شنبه, 18 آذر 1396 14:18
تعداد بازدید کننده : 449
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
۲۰ میلیون یمنی با مرگ دست‌وپنچه نرم می‌کنند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس یونیسف از دبیرکل سازمان ملل خواست آتش‌بس و لغو محاصره در یمن تنها برای یک ماه برقرار شود تا این کشور از بزرگترین فاجعه انسانی قرن نجات یابد.

همزمان با محاصره عربستان علیه یمن و اینکه این کشور اجازه ورود دارو و غذا برای ۲۰ میلیون یمنی را نمی‌دهد، رئیس صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) عصر جمعه 17 آذرماه در ساختمان این سازمان تاکید کرد: درگیری‌ها در یمن باید فورا متوقف شده و کشورهای بزرگ باید آتش‌بس را در این کشور برقرار کرده و محاصره عربستان علیه این کشور را پایان دهند. همچنین باید نیروهای صلیب سرخ اجازه ورود به مناطق درگیری را بیابند و در آنجا بیمارستان‌های صحرایی برپا کرده و پزشکانی برای مداوای زخمی‌ها و بیماران اعزام شوند به ویژه که در یمن بیش از ۴۰۰ کودک زیر پنج سال مبتلا به وبا بوده و در معرض خطر مرگ هستند و این در حالی است که هیچ نوع دارو یا واکسنی برای این بیماری در یمن در دسترس نیست.

همچنین رئیس یونیسف از جامعه جهانی خواست با اعمال فشار بر عربستان این کشور را مجبور به لغو محاصره ۲۰ میلیون یمنی کند تا کشتی‌هایی که کشورهای اروپایی و سایر کشورهای جهان برای کمک به یمنی‌ها ارسال کرده‌اند و شامل بسته‌های آرد، غذا، کنسرو و انواع دیگر مواد خوراکی می‌شود، در بندر الحدیده پهلو گرفته و هواپیماهای حامل کمک‌های بشردوستانه در فرودگاه صنعاء فرود آیند. همچنین کادر پزشکی صلیب سرخ جهانی با ورود به فرودگاه صنعاء کار مداوای مبتلایان به بیماری وبا را آغاز کنند.

وی در ادامه گفت: یونیسف با همکاری صلیب سرخ جهانی ۸۰۰۰ نیرو را برای کنترل این فاجعه انسانی در یمن به خدمت گرفته و از جامعه جهانی به ویژه شورای امنیت می‌خواهد آتش‌بسی یک ماهه را در یمن برقرار کند تا کودکان واکسن وبا را دریافت کرده، زخمی‌ها مداوا شده و غذا در میان آنها توزیع شود. همچنین بیمارستان‌هایی که در یمن همچنان سالم باقی مانده‌اند، مجهز به دارو شده و بیش از ۱۰۰ بیمارستان صحرایی برپا و پزشکانی از اروپا،‌ آمریکای لاتین،‌ کانادا و استرالیا در این بیمارستان‌ها مستقر شوند به ویژه که سازمان ملل کمک مالی به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار برای کمک به یمنی‌ها در اختیار دارد و با این مبلغ یونیسف و صلیب سرخ می‌توانند جان ۲۰ میلیون یمنی که در معرض خطر قرار دارند را نجات دهند.

وی در پایان از دبیرکل سازمان ملل خواست آتش‌بس در یمن و لغو محاصره در این کشور تنها برای یک ماه برقرار شود تا این کشور از بزرگترین فاجعه انسانی قرن نجات یابد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

عکس: nytimes

 

“ ۲۰ میلیون یمنی با مرگ دست‌وپنچه نرم می‌کنند ”