لایحه حمایت از حقوق معلولان هفته آینده به مجلس می رود

کد خبر : #4076
تاریخ انتشار : دوشنبه, 13 آذر 1396 15:00
تعداد بازدید کننده : 436
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
لایحه حمایت از حقوق معلولان هفته آینده به مجلس...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه لایحه حمایت از حقوق معلولان در دستور کار قرار دارد، از ارسال این لایحه در هفته آینده به مجلس خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی در همایش روز جهانی معلولان در ساری با بیان اینکه اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: این طرح به صورت پایلوت در مازندران آغاز شده است. وی با تاکید بر اینکه بحث غربالگری ژنتیک در کشور اجباری شده و باید این امکانات را برای همه فراگیر کرد، گفت: تمامی یافته‌های علمی و پژوهشی برای پیشگیری از معلولیت ها به کارگیری شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه لایحه حمایت از حقوق معلولان در دستور کار قرار دارد، افزود: این لایحه هفته آینده به مجلس می رود امیدواریم هر چه سریع‌تر از سوی مجلس بررسی شود. محسنی بندپی افزود: تاکنون ۸۰ درصد غربالگری شنوایی و ۸۵ درصد غربالگری تنبلی چشم در مازندران اجرایی شده و غربالگری ژنتیک نیز در برنامه ششم توسعه اجباری است. وی تاکید کرد: بهره گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و مشارکت های اجتماعی به عنوان یک راهبرد در سازمان بهزیستی در دستور کار قرار دارد و سازمان های مردم نهاد یار و مددکار بهزیستی محسوب می‌شوند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

 

“ لایحه حمایت از حقوق معلولان هفته آینده به مجلس می رود ”