امریکا از پیمان مهاجرتی سازمان ملل خارج شد

کد خبر : #4064
تاریخ انتشار : دوشنبه, 13 آذر 1396 10:05
تعداد بازدید کننده : 457
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
امریکا از پیمان مهاجرتی سازمان ملل خارج شد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا کشورش را از پیمان سازمان ملل درباره بهبود وضعیت پناهجویان و مهاجران خارج کرد تا با این کار چهارمین خروج امریکا از پیمان‌های بین‌المللی را در کارنامه خود ثبت کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا کشورش را از پیمان سازمان ملل درباره بهبود وضعیت پناهجویان و مهاجران خارج کرد تا با این کار چهارمین خروج امریکا از پیمان‌های بین‌المللی را در کارنامه خود ثبت کند. پیشتر دولت واشنگتن خروج از توافق آب و هوایی پاریس، پیمان ترنس پاسیفیک و سازمان یونسکو (سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد) را اعلام کرده بود.
هیأت امریکا در سازمان ملل متحد در نشست روز شنبه 11 آذرماه سازمان ملل با قرائت بیانیه‌ای، خروج واشنگتن از پیمان مهاجرتی سازمان ملل را اعلام کرد و گفت، مفادی از پیمان مهاجرتی سازمان ملل با سیاست‌های مهاجرتی ترامپ همخوانی ندارند. از این‌رو ترامپ تصمیم گرفت به مشارکت در این پیمان با هدف دسترسی به توافق بین‌المللی در سازمان ملل در سال 2018، پایان دهد. نیکی هیلی، سفیر امریکا در سازمان‌ملل نیز گفت، کشورش به اقدامات «سخاوتمندانه» خود در حمایت از پناهجویان و مهاجران در سراسر جهان ادامه خواهد داد اما «تصمیمات ما درباره سیاست‌های مهاجرتی همواره باید فقط توسط امریکایی‌ها گرفته شود.»

وی افزود: ما درباره بهترین راه برای چگونگی کنترل مرزهایمان و اینکه چه کسی اجازه دارد وارد کشورشود، تصمیم‌گیری خواهیم کرد. رویکرد جهانی در بیانیه نیویورک مطابقتی با حاکمیت امریکا ندارد. 193 کشور عضو مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در سپتامبر 2016 (شهریور 95) به اتفاق، بیانیه سیاسی غیرالزام‌آوری را موسوم به «بیانیه نیویورک» در خصوص مهاجران و پناهجویان صادر کردند و درباره حفظ حقوق پناهجویان و کمک به تضمین دسترسی آنها به آموزش و شغل متعهد شدند. 

 

منبع: روزنامه ایران

عکس: عصر ایران

“ امریکا از پیمان مهاجرتی سازمان ملل خارج شد ”