جنایات اسرائیل، صدای دیده بان حقوق بشر را هم درآورد

کد خبر : #406
تاریخ انتشار : یکشنبه, 2 آذر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 624
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
جنایات اسرائیل، صدای دیده بان حقوق بشر را هم...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دیده‌بان حقوق بشر امروز (شنبه) دستور رژیم صهیونیستی را برای تخریب خانه فلسطینیان متهم به حمله، محکوم و اعلام کرد این اقدام می‌تواند جنایت جنگی تلقی شود.

دیده‌بان حقوق بشر امروز (شنبه) دستور رژیم صهیونیستی را برای تخریب خانه فلسطینیان متهم به حمله، محکوم و اعلام کرد این اقدام می‌تواند جنایت جنگی تلقی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان دفاع از قربانیان خشونت به نقل از واحد مرکزی خبر، این سازمان غیر دولتی با ابراز تاسف در این خصوص تصریح کرد این «تنبیه جمعی» ‌می‌تواند جنایت ضد بشری تلقی شود.
دیده‌بان حقوق بشر افزود:« اسرائیل باید عاملان حملات را دادگاهی، محکوم و تنبیه کند، نه این که دست به تخریب‌ انتقام جویانه بزند که کل خانواده را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیت المقدس، به خانواده های فلسطینیانی که در دو حمله اخیر در غرب بیت المقدس کشته شدند، دستور داده شده است ظرف 48 ساعت خانه‌هایشان را تخریب کنند.
این مهلت جمعه شب پایان یافت اما دادگاه نظامی اسرائیل اعلام کرد اجرای این دستور به حالت تعلیق درآمده است.
وکیلی که از این خانواده‌های فلسطینی دفاع می‌کند گفت دادستان نظامی قرار است روز یکشنبه درخواست وی را بر ضد این دستور بررسی کند.
اسرائیل از پنج سال پیش تخریب تلافی جویانه خانه فلسطینیان متهم به حملات را متوقف کرده بود زیرا خود ارتش اسرائیل این اقدام را «ضدسازنده» می‌دانست.
اما روز چهارشنبه،برای اولین بار از سال 2009، خانه یک فلسطینی عامل حمله را در محله سیلوان در شرق بیت المقدس تخریب کرد. این فلسطینی 22 اکتبر با خودرو دو اسرائیلی را در بیت المقدس کشت وخودش هم به دست پلیس کشته شد.
تخریب این خانه یک روز پس از حمله دو فلسطینی به کنیسه‌ای در غرب بیت المقدس صورت گرفت .در این حمله نیز 5 نفر کشته شدند.
تخریب این خانه‌ها از سوی فلسطینیان به شدت محکوم شده و بحثهایی را در بین مدافعان حقوق بشر در فلسطین اشغالی به وجود آورده است.
در مجموع دستور تخریب 6 خانه در شرق بیت المقدس صادر شده است . تاکنون یکی از این خانه‌ها تخریب و تخریب بقیه به حالت تعلیق درآمده است تا موضوع بیشتر بررسی شود.

“ جنایات اسرائیل، صدای دیده بان حقوق بشر را هم درآورد ”