۱۷ کانون زنان کارآفرین و بازرگان در کشور فعال است

کد خبر : #3977
تاریخ انتشار : دوشنبه, 15 آبان 1396 12:14
تعداد بازدید کننده : 503
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
۱۷ کانون زنان کارآفرین و بازرگان در کشور فعال است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نایب رئیس کانون زنان کارآفرین و بازرگان ایران گفت: در حال حاضر ۱۷ کانون زنان کارآفرین و بازرگان در کشور فعال است که این کانون ها باید محل تجمع زنان خلاق، نخبه و فعالان اقتصادی باشد.

یلدا راهدار در نخستین جلسه اتاق فکر زنان کارآفرین و بازرگان استان فارس که در اتاق بازرگانی شیراز برگزار شد، بیان کرد: متاسفانه شاکله قالب در فعالیت ها در کشور، مردانه است و کمتر از توانمندی زنان در عرصه های مختلف از جمله اقتصاد و کسب و کار استفاده شده است. وی افزود: زنان جامعه ما از توانمندی های خوبی برخودار هستند و می توانند در امور مختلف به خوبی ایفای نقش کنند که به حضور و نقش زنان در عرصه های مختلف کشور باید توجه جدی شود. راهدار با بیان اینکه تلاش ما بر ایجاد فضای رشد بانوان و استفاده از توانمندی های زنان در اقتصاد کشور است اظهارداشت: یکی از اقدامات مهم در حوزه زنان اتحاد، انسجام و همصدایی جامعه زنان است که عدم وجود هم صدایی بزرگترین آفت در فضای کسب و کار زنان است.

رئیس کانون زنان کارآفرین و بازرگان فارس اضافه کرد: متاسفانه در دورانی در فضای اقتصاد کشور شاهد سواستفاده هایی از فعالیت های اقتصادی زنان در قالب کارت های بازرگانی اجاره ای و یکبار مصرف بودیم که این مهم ضربه زیادی به فعالیت اقتصادی زنان وارد و فضای کسب و کار زنان را نا امن کرد. وی با بیان اینکه به همین دلیل امروز قوانین صدور کارت بازرگانی برای زنان سخت تر شده است ادامه داد: در حال حاضر ۱۷ کانون زنان کارآفرین و بازرگان در کشور فعال است که این کانون ها باید محل تجمع زنان خلاق، نخبه و فعالان اقتصادی باشد. راهدار با بیان اینکه هدف اصلی ما در این کانون ها، توانمند سازی زنان در حوزه کسب و کار است عنوان داشت: ما در کانون زنان کار آفرین و بازرگان به صورت تخصصی مسایل مربوط به بخش اقتصادی زنان را بررسی و برای ایجاد امنیت و حضور بیشتر زنان تلاش می کنیم.

وی با اشاره به اهداف اتاق فکر زنان کارآفرین و بازرگان استان تصریح کرد: در این اتاق فکر با بهره مندی از خرد جمعی، مسایل در حوزه اقتصاد و کسب و کار زنان به صورت تخصصی بررسی و حل و فصل می شود. در این جلسه نگار محمدی کشکولی مدیر مجموعه توریستی گردشگری عشایری و روستایی جورگ و مهناز ظهیر امامی از شرکت فراسان به عنوان زنان کارآفرین موفق استان به معرفی کسب و کار خود پرداختند.

 

منبع خبر: خبرگزاری مهر

 عکس: تسنیم

“ ۱۷ کانون زنان کارآفرین و بازرگان در کشور فعال است ”