برگزاری کارگاه «پیشگیری و درمان خشونت مبتنی بر جنسیت»

کد خبر : #3970
تاریخ انتشار : یکشنبه, 14 آبان 1396 15:49
تعداد بازدید کننده : 1470
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
برگزاری کارگاه «پیشگیری و درمان خشونت مبتنی بر...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
برگزاری کارگاه پیشگیری و درمان خشونت مبتنی بر جنسیت به مناسبت روز بین المللی بدون خشونت.

همزمان با روز بین‌المللی بدون خشونت کارگاه سه روزه «نگاهی جدید به راه کارهای مداخله، پیشگیری، کاهش و درمان خشونت مبتنی بر جنسیت» توسط سازمان دفاع از قربانیان خشونت و با همکاری مرکز اطلاعات همگانی ملل متحد در ایران و سازمان ریلیف اینترنشنال در محل سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی سازمان دفاع از قربانیان خشونت، این کارگاه سه روزه با حضور تعدادی از حقوقدانان، وکلا، انجمن های غیردولتی و فعالان حقوق بشر در روزهای پنج شنبه، بیستم و بیست و هفتم مهر و چهارم آبان ماه جاری برگزار گردید. بر اساس این گزارش واکاوی مفهوم خشونت و مفاهیم مرتبط با آن، باورهای اجتماعی و فرهنگی مولد خشونت مبتنی بر جنسیت، دیدگاه‌های روان شناختی مبین خشونت مبتنی بر جنسیت، ارتباط سبک‌های تربیتی و والدگری در ارتباط با خشونت مبتنی بر جنسیت، اختلالات شخصیتی، خلقی و اضطرابی مرتبط با خشونت مبتنی بر جنسیت و مداخلات اورژانسی پیشگیرانه از خشونت مهم‌ترین مباحث دو روز اول این کارگاه بود که توسط سید احمدرضا سلامتی، معاون توانبخشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت ارائه شد.
همچنین بررسی مهم‌ترین راهکارهای پیشگیری و درمان قربانیان و مرتکبان خشونت مبتنی بر جنسیت و انجام این مداخلات به صورت موردی و با کمک تمرین و نقش بازی کردن مهم‌ترین موضوع روز سوم این کارگاه بود که توسط دکتر ژاله افشاری منفرد، مسوول فنی مرکز مشاوره رها انجام شد. گفتنی است در روز نخست این کارگاه 24 ساعته محمد رجایی مقدم، معاون مرکز اطلاعات همگانی ملل متحد در ایران پیام روز بین‌المللی بدون خشونت این مرکز را قرائت کرد.
بخشی از این پیام به شرح زیر است:
خشونت علیه زنان و دختران زندگی ها را از بین می‌برد، موجب درد، رنج و بیماری ناگفته می‌گردد. همچنین خسارت‌های اقتصادی بهبار می‌آورد. بر اساس مطالعات اخیر، هزینه سوء رفتار شریک زندگی معادل 5.2 درصد اقتصاد جهانی است. فراتر از هزینه‌های پزشکی و دادگاهی، خشونت علیه زنان خسارت بر بودجه خانواده و بودجه ملی، از راه ازبین رفتن درآمد و تولید وارد می‌نماید. برای مثال در کشور ویتنام هزینه و ضرری که در اثر خشونت خانوادگی ایجاد می‌شود معادل 1.4 درصد تولید ناخالص ملی این کشور در 2010 بوده است. در بریتانیا در 2009 هزینه خشونت خانوادگی شامل هزینه‌های خدمات مربوطه، زیان تولید اقتصادی و هزینه‌های انسانی و عاطفی معادل 16 میلیارد پوند برآورد شده است.
بنابر این گزارش، گواهینامه بین‌المللی حضور در کارگاه «نگاهی جدید به راهکارهای مداخله، پیشگیری، کاهش و درمان خشونت مبتنی بر جنسیت» به شرکت کنندگان اعطا شد.

گالری تصاویر

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“ برگزاری کارگاه «پیشگیری و درمان خشونت مبتنی بر جنسیت» ”