توانمندسازی دبیرستانی‌ها در برابر اعتیاد

کد خبر : #3951
تاریخ انتشار : سه شنبه, 9 آبان 1396 10:10
تعداد بازدید کننده : 490
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
توانمندسازی دبیرستانی‌ها در برابر اعتیاد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
برنامه ششم توسعه از امسال شروع شده است و قرار براین است که هر سال 5 درصد از بروز اعتیاد بکاهیم.

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر از اجرای سراسری طرح توانمندسازی دانش‌آموزان مقطع دوم متوسطه در سال جاری خبر داد و در این باره گفت: این مقطع حساسیت ویژه‌ای دارد و بحران هویت در حال شکل‌گیری است. آسیب‌پذیری این دانش‌آموزان بیشتر است لذا از سال گذشته در 13 استان این طرح را به صورت آزمایشی اجرا کردیم که نتایج ارزیابی‌ها مثبت بود؛ به همین دلیل امسال طرح مذکور در تمام استان‌ها اجرایی خواهد شد. عارف وهاب‌زاده در بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات به بیان برنامه‌های مهم پیشگیری در حوزه اعتیاد در سال جاری پرداخت و اظهار کرد: برنامه ششم توسعه از امسال شروع شده است و قرار براین است که هر سال 5 درصد از بروز اعتیاد بکاهیم.

وی افزود: براساس سند جامع، تعالی و سهم هر دستگاه، مشخص شده است و برنامه‌ریزی کلانی در حوزه‌های مختلف انجام دادیم. به عنوان مثال وظایفی برای آموزش و پرورش تعریف شده است. مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه طی سال‌های 90 تا 95 تنها 10 تا 15 درصد دانش‌آموزان در خوشبینانه‌ترین حالت تحت پوشش برنامه‌های پیشگیرانه قرار گرفتند، عنوان کرد: بیش از 13 میلیون جمعیت دانش‌آموزی داریم و قطعا باید امسال به سقف پوشش 20 درصدی برسیم. اگر این اتفاق رخ ندهد، برای اجرای برنامه ششم در ادامه با مشکل جدی مواجه می‌شویم.

وهاب‌زاده ادامه داد: ستاد مبارزه با موادمخدر بودجه کمکی در اجرای برنامه‌ها در اختیار دستگاه‌ها قرار می‌دهد، اگر خود دستگاه‌ها کمک نکنند عملا نمی‌توانیم برنامه‌ها را به درستی اجرا کنیم. امسال چند برنامه ویژه برای آموزش و پرورش داریم تا نرخ پوشش را بالا ببریم. مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر از اجرای سراسری طرح توانمندسازی دانش‌آموزان مقطع دوم متوسطه در سال جاری خبر داد و در این باره گفت: این مقطع حساسیت ویژه‌ای دارد و بحران هویت در حال شکل‌گیری است. آسیب‌پذیری این دانش‌آموزان بیشتر است و به همین خاطر از سال گذشته در 13 استان این طرح را به صورت آزمایشی اجرا کردیم و نتایج ارزیابی‌ها مثبت بود به همین خاطر امسال در تمام استان‌ها اجرایی خواهد شد.

وهاب‌زاده ادامه داد: سال گذشته بیش از 900 هزار نفر از والدین، دانش‌آموزان و معلمان با بسته‌های استاندارد آموزش پیشگیرانه تحت پوشش قرار گرفتند که امسال این میزان باید افزایش یابد و به سقف پوشش 20 درصدی در جمعیت دانش‌آموزی برسیم.

 

منبع خبر: ایسنا

عکس: ایسنا

“ توانمندسازی دبیرستانی‌ها در برابر اعتیاد ”