تظاهرات مقابل کاخ سفید در محکومیت خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینجا

کد خبر : #3938
تاریخ انتشار : دوشنبه, 8 آبان 1396 14:05
تعداد بازدید کننده : 473
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تظاهرات مقابل کاخ سفید در محکومیت خشونت‌ها علیه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صدها تن با برگزاری تظاهراتی مقابل کاخ سفید، خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینجا را محکوم کردند.

بزرگترین گروه‌های حقوق بشری مسلمان و سازمان‌های مدافع حقوق بشر به همراه شورای روابط اسلامی_ آمریکایی، جامعه اسلامی آمریکای شمالی و جامعه مسلمانان آمریکا به همراه سایر گروه‌ها در مقابل کاخ سفید تجمع اعتراضی به راه انداختند. نمایندگان جامعه مدنی از گروه‌های مختلف، از مقام‌های میانمار خواستند تا به خشونت‌ علیه مسلمانان روهینجا پایان داده و به دولت واشنگتن تاکید کردند تا اقدامات موثرتری را برای تحت پیگرد قرار دادن افراد مسئول در این خشونت‌ها اعمال کند.

از ۲۵ اوت سال جاری میلادی ۶۰۳ هزار مسلمان روهینجایی در پی آغاز خشونت‌های ارتش میانمار از راخین گریخته و به بنگلادش فرار کرده‌اند. اسامه جمال، دبیرکل شورای آمریکایی سازمان‌های مسلمان گفت: اگر این اقدام علیه مسلمانان روهینجا نسل کشی نیست، من نمی‌دانم آن را چه بنامم. سازمان ملل اسنادی مربوط به تجاوزهای گروهی، کشتارها شامل قتل نوزادان و کودکان و همچنین ضرب و شتم‌های وحشیانه روهینجایی‌ها توسط نیروهای امنیتی میانمار گزارش داده است.

بازرسان سازمان ملل در گزارشی اعلام کردند چنین خشونت‌هایی مصداق جنایت علیه بشریت است. تظاهرکنندگان علیه مقام‌های میانماری شعار سر داده و پلاکارت‌هایی که رویشان نوشته شده بود "نسل کشی در راخین را حالا تمام کنید" و "برادران و خواهران ما در میانمار نجات دهید" در دست داشتند.

 

منبع خبر: ایسنا

عکس: تسنیم

“ تظاهرات مقابل کاخ سفید در محکومیت خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینجا ”