گزارش روسیه از روند مین زدایی در مناطق کاهش تنش در سوریه

کد خبر : #3931
تاریخ انتشار : دوشنبه, 8 آبان 1396 10:36
تعداد بازدید کننده : 408
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارش روسیه از روند مین زدایی در مناطق کاهش تنش...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بر اساس گزارشات پاکسازی مناطق آزاد شده در دیرالزور ادامه داشته و اوضاع در مناطق کاهش تنش نیز باثبات ارزیابی شده است.

بر اساس اطلاعات مرکز بین المللی آشتی طرفین متخاصم در سوریه، پاکسازی مناطق آزاد شده در دیرالزور ادامه داشته و اوضاع در مناطق کاهش تنش نیز باثبات ارزیابی شده است. نیروهای متخصص روسی در مرکز بین المللی آشتی طرفین متخاصم در سوریه ظرف 24 ساعت گذشته در شهر دیرالزور، 534 مورد مواد منفجره مختلف کار گذاشته شده توسط تروریستها را منهدم کرده و مساحتی معادل 34 هکتار، بیش از 9 کیلومتر جاده و 45 ساختمان را از وجود مواد منفجره و مین، پاکسازی کرده اند. ضمن اینکه در کل مدت فعالیت مرکز بین المللی آشتی طرفین متخاصم در سوریه، در منطقه دیرالزور، مساحتی بیش از 800 هکتار، حدود 200 کیلومتر جاده و بیش از 1600 ساختمان پاکسازی شده که در جریان آن حدود 39 هزار مواد منفجره مختلف کشف و خنثی شده اند.

در بیانیه این مرکز همچنین یادآوری شده که نیروهای نظامی روسی به ارائه کمکهای انسان دوستانه خود به مردم غیرنظامی سوری ادامه داده و در تازه ترین اقدام، محموله ای بیش از 4 هزار کیلوگرم مواد غذایی مختلف، شامل آرد، شکر و غذاهایی کنسرو شده، به مناطق مسکونی در استان «داریا» ارسال کرده اند. پزشکان نظامی روسی نیز خدمات پزشکی مورد نیاز 86 نفر از ساکنین این مناطق، از جمله 37 کودک، را در اختیار آنها قرار دادند. وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که نمایندگان روسی در کمیسیون آشتی ملی در سوریه نیز طی 24 ساعت گذشته، شش مورد نقض آتش‌بس در مناطق کاهش تنش ثبت کرده اند.

بر اساس این اطلاعات، اوضاع در مناطق کاهش تنش، در مجموع با ثبات گزارش شده است. نمایندگان روسی در کمیسیون مشترک روسی-ترکیه‌ای ناظر بر روند اجرای توقف درگیریها، شش مورد نقض آتش‌بس در استانهای حلب و ادلب را ثبت کردند، در حالیکه نمایندگان ترکیه، دو مورد نقض توافقات را تشخیص داده اند. اکثر این موارد نقض هم تیراندازی از سوی گروههای مسلح در مناطق تحت کنترل گروه تروریستی «جبهه النصره» و داعش بوده است.

 

منبع خبر: تسنیم

عکس: مهر

“ گزارش روسیه از روند مین زدایی در مناطق کاهش تنش در سوریه ”