لغو مالکیت آوارگان روهینجایی بر اراضی‌شان پس از بازگشت

کد خبر : #3905
تاریخ انتشار : دوشنبه, 1 آبان 1396 10:45
تعداد بازدید کننده : 508
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
لغو مالکیت آوارگان روهینجایی بر اراضی‌شان پس از...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
آوارگان مسلمان روهینجا که به دلیل درگیری‌های مرگبار به بنگلادش فراره کرده بودند، بعد از بازگشت نمی‌توانند ادعایی درباره زمین خود داشته باشند.

از ۲۵ ماه اوت نزدیک به ۶۰۰ هزار تن از مسلمانان روهینجا برای فرار از درگیری‌های مرگبار از مرز گذشته‌اند. آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی میانمار که در طول چند ماه گذشته با شدیدترین انتقادات مواجه شده است اعلام کرد که هر پناهجوی میانماری ثابت کند ساکن میانمار بوده، می‌تواند به کشور بازگردد. اگرچه هنوز این برنامه‌ها نهایی نشده اما خواسته سوچی اجرا می‌شود. با این حال وزیر کشاورزی ایالت راخین اعلام کرد: برای کسانی که شهروند میانمار نیستند هیچگونه مالکیت زمین وجود نخواهد داشت.

مقامات میانمار در نظر دارند که هزاران متر از زمین‌های باقی مانده از روهینجایی‌های فرار کرده‌ را بفروشند. همچنین میانمار در نظر دارد که پناهجویان میانماری را که به کشور بازمی‌گردند را به جای سکونت در محل‌های قبلی زندگی‌شان، در "روستاهای مدل" جای دهد. این در حالی است که درگذشته این مساله مورد انتقاد سازمان ملل قرار گرفته است. با این حال جمعی از بودایی‌ها از دولت میانمار خواستند که اجازه بازگشت نزدیک به ۶۰۰ هزار تن از مسلمانان روهینجا را ندهند. یک مقام محلی اعلام کرد: برگزار کنندگان این تظاهرات مجوز حضور یک هزار تن را گرفته بودند اما تعداد کمی بودایی‌ در این تظاهرات حضور یافتند.

 

منبع خبر: ایسنا

عکس: dailysabah

“ لغو مالکیت آوارگان روهینجایی بر اراضی‌شان پس از بازگشت ”