340 هزار کودک روهینگیایی در پناهگاه‌ها با بحران غذا مواجه هستند

کد خبر : #3891
تاریخ انتشار : یکشنبه, 30 مهر 1396 9:59
تعداد بازدید کننده : 532
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
340 هزار کودک روهینگیایی در پناهگاه‌ها با بحران...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صندوق کودکان سازمان ملل طی گزارشی اعلام کرد که بیش از 340 هزار کودک روهینگیایی که به همراه خانواده ‌های خود از میانمار فرار کرده‌اند، در پناهگاه‌ها با بحران غذا مواجهند و «جهنم روی زمین» را تجربه می‌کنند.

صندوق کودکان سازمان ملل طی گزارشی اعلام کرد که بیش از 340 هزار کودک روهینگیایی که به همراه خانواده ‌های خود از میانمار فرار کرده‌اند، در پناهگاه‌ها با بحران غذا مواجهند و «جهنم روی زمین» را تجربه می‌کنند. صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) گزارش داد که این کودکان در پناهگاه‌های پرجمعیت و بسیار آلوده زندگی می‌کنند و بسیاری از آنان که بدون خانواده نیز زندگی می‌کنند با کمبود مواد غذایی مواجه بوده و نیاز فوری به خدمات پزشکی دارند. 

سازمان کمک‌های بشردوستانه نیز مانند یونیسف و عفو بین‌الملل هشدار داده است که اگر تا شش ماه آینده کمک‌های مورد نیاز به این پناهندگان نرسد بسیاری از کودکان و زنان از گرسنگی در این اردوگاه‌ها جان خود را از دست خواهند داد. بر اساس آخرین آمار منتشر شده از روز 25 ماه آگوست تاکنون که دور جدید خشونت‌ها علیه مسلمانان میانمار از سوی ارتش میانمار آغاز شده حدود 600 هزار نفر از این مسلمانان به کشور بنگلادش فرار کرده‌اند. سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید: بنگلادش کشور فقیری است و در حال دست و پنجه نرم کردن با بحرانی است که فراتر از حد توان و امکانات این کشور است، تاکنون بر این بحران فائق آمده است اما اوضاع به شدت در حال بدتر شدن است.

 

منبع خبر: میزان

عکس: میزان

“ 340 هزار کودک روهینگیایی در پناهگاه‌ها با بحران غذا مواجه هستند ”