همدستی سازمان ملل و دولت میانمار در نسل‌کشی مسلمانان روهینگیا

کد خبر : #3882
تاریخ انتشار : سه شنبه, 25 مهر 1396 15:57
تعداد بازدید کننده : 446
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
همدستی سازمان ملل و دولت میانمار در نسل‌کشی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
روزنامه گاردین از همدستی سازمان ملل و دولت میانمار در پنهان‌کردن ظلم و ستم اعمال‌شده علیه مسلمانان روهینگیا پرده برداشت.

روزنامه «گاردین » در گزارشی افشا کرد که سازمان ملل اخیرا گزارشی از قحطی و گرسنگی فاجعه‌آفرین در بین مسلمانان روهینگیا تنظیم کرده بود اما به درخواست دولت میانمار از انتشار عمومی آن خودداری کرده‌است. به نوشته گاردین آژانس کمک غذایی سازمان ملل در هفته‌های اخیر گزارش انتقادی از گرسنگی شدید و نگران‌کننده‌ای در بین مسلمانان میانمار تهیه کرده اما به درخواست مقامات میانمار از انتشار آن منصرف شده‌است. گاردین همچنین در گزارش افشاگرانه خود درخصوص همدستی سازمان ملل و دولت میانمار علیه مسلمانان روهینگیا می‌افزاید: برنامه جهانی غذای سازمان ملل نیز در ماه جولای در گزارشی هشدا داد که بیش از 80 هزار کودک زیر پنج سال مسلمانان روهینگیا در حال تلف‌شدن هستند؛ این کودکان به‌شدت از سوء‌تغذیه رنج می‌برند. اما سازمان ملل هم‌اکنون نسخه ویرایش‌شده آن را در وب‌سایت خود قرار داده‌است.

گاردین مستند نشان می‌دهد که این گزارش هشدارآمیز شش صفحه‌ای سازمان ملل از احتمال مرگ فوری 80 هزار کودک مسلمانان میانمار با بیانیه‌ای جایگزین‌شده که در آن آشکارا گفته شده برنامه جهانی غذا و دولت میانمار «در حال همکاری برای تنظیم نسخه ویرایش‌شده» گزارش ماه جولای هستند. در بیانیه مذکور تأکید شده که گزارش ماه جولای برنامه جهانی غذا درخصوص وضعیت گرسنگی شدید در میان مسلمانان روهینگیا نباید در جایی منتشر شود و قابل استناد نیست.

گاردین در ادامه گزارش خود می‌‌نویسد افشای عدم انتشار این گزارش درباره وضعیت فاجعه‌بار مسلمانان میانمار به حجم عظیم انتقادهای اخیر درباره عملکرد سازمان ملل قرار می‌گیرد که اعتقاد دارند سازمان ملل در خصوص خشونت‎های دولت میانمار علیه مسلمانان این کشور از حقوق این اقلیت مذهبی دفاع نکرده و فشارهای لازم برای توقف خشونت‎ها علیه یک میلیون و پانصد هزار مسلمانان روهینگیا اعمال نکرده و نسبت به نسل‌کشی آشکارا آنها بی‌تفاوت بوده‌‌ است. سازمان ملل در پاسخ به اینکه چرا گزارش‎های خود درباره وضعیت مسلمانان روهینگیا از وب‌سایت خود حذف کرده گفته که به درخواست مقامات دولت میانمار این کار صورت‌گرفته تا «گزارش جامعی و مشترکی با همکاری دولت میانمار » تهیه شود.

بنا به گزارش‎های رسمی خود سازمان‌ملل تاکنون نزدیک به 800 هزار نفر از مسلمانان روهینگیا ساکن استان راخین میانمار از ترس خشونت‎های ارتش میانمار به سمت بنگلادش فرار کرده‌اند؛ نظامیان میانمار همچنین در دور تازه خشونت‌های خود بیش از 4 هزار نفر از مسلمانان این کشور را قتل‌ عام کرده و خانه‌های آنها را به آتش کشیدند.

 

منبع خبر: خبرگزاری میزان

عکس: میزان

“ همدستی سازمان ملل و دولت میانمار در نسل‌کشی مسلمانان روهینگیا ”