انتقاد کمیسر عالی کودکان انگلیس از عدم رسیدگی به بهداشت روانی کودکان این کشور

کد خبر : #3880
تاریخ انتشار : سه شنبه, 25 مهر 1396 15:47
تعداد بازدید کننده : 424
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
انتقاد کمیسر عالی کودکان انگلیس از عدم رسیدگی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کمیسر عالی حقوق کودکان نسبت به کوتاهی دولت انگلیس در رسیدگی به بهداشت روانی کودکان این کشور به شدت انتقاد کرد.

کمیسر عالی حقوق کودکان انگلیس سخنان تند و شدیدی علیه رئیس خدمات ملی تامین سلامت انگلیس NHS به دلیل کمبود غیر قابل قبول در رسیدگی به بهداشت روانی کودکان و همچنین عدم تلاش جهت تدوین قوانین مناسب مطرح کرد. در یک حرکت غیر معمول «آنا لانگفیلد» کمیسر عالی حقوق کودکان در نامه ای به «سایمون استیونز» مدیر NHS انگلیس، او را به نادیده گرفتن خدمات ارائه شده به جوانان و نا امیدی خانواده های آنها متهم کرد.

پس از آنکه استیونز بسیاری از ادعاهای لانگفیلد در گزارشات اخیرش به مراقبت روانی کودکان را نادیده گرفت، لانگفیلد تصمیم به علنی کردن شکایاتش گرفت. لانگفیلد که نقش ارتقاء و دفاع از حقوق کودکان را به عهده دارد، در نامه ای به استیونز اظهار داشت: افراد زیادی راجع به تلاش های طولانی مدت و بی نتیجه خود جهت تحت پوشش قرار گرفتن، به من گزارش داده اند. طبق این گزارش، در سال گذشته تنها بین یک چهارم یا یک پنجم کودکان واجد شرایط در یافت کمک های سلامت روانی از این کمک ها بهره مند شده اند.

این گزارش می افزاید: سرعت پیشرفت در خدمات بهداشت روانی کودکان بسیار آهسته است. وی در ادامه تصریح کرد: نه تنها استیونز و تیمش به اهمیت موضوع واقف نشدند، بلکه همه تلاش آنها در جهت کوچک نشان دادن شواهد ارائه شده و نادیده گرفتن حقیقت راجع به تجربه ی کودکان از استفاده ی خدمات و هم چنین نا امیدی والدین آن ها بود.

 

منبع خبر: ستاد حقوق بشر

عکس: ستاد

 

“ انتقاد کمیسر عالی کودکان انگلیس از عدم رسیدگی به بهداشت روانی کودکان این کشور ”