وزارت کشور انگلیس: شمار قربانیان برده‌داری در بریتانیا تا ۱۳۰۰۰ نفر است

کد خبر : #388
تاریخ انتشار : شنبه, 8 آذر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 587
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
وزارت کشور انگلیس: شمار قربانیان برده‌داری در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بر اساس آمار اعلامی وزارت کشور انگلیس، آمار برده‌داری دوره مدرن در این کشور بسیار بالاتر از آن چیزی است که پیش‌تر تصور می‌شد و احتمالا رقمی بین ۱۰ تا ۱۳ هزار نفر باشد....

بر اساس آمار اعلامی وزارت کشور انگلیس، آمار برده‌داری دوره مدرن در این کشور بسیار بالاتر از آن چیزی است که پیش‌تر تصور می‌شد و احتمالا رقمی بین ۱۰ تا ۱۳ هزار نفر باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان دفاع از قربانیان خشونت به نقل از فارس، شبکه بی‌بی‌سی روز شنبه در گزارشی با موضوع برده‌داری در انگلستان، نوشت شمار قربانیان این پدیده در بریتانیا بیش از آن چیزی است که پیشتر تصور می‌شد. به نوشته بی‌بی‌سی، انواع برده‌داری دوره مدرن شامل مواردمختلفی چون زنانی که مجبور به خودفروشی می‌شوند، حبس کارگران خانگی، کارگران زمین‌های کشاورزی، کارگران کارخانجات و کارگران قایق‌های ماهیگیری است. برای اولین بار، آمار اعلامی سال 2013 از میزان برده‌داری در دوره مدرن، عمق این فاجعه را نمایان کرد. بر اساس آمار اعلامی وزارت کشور انگلیس، قربانیان برده‌داری مدرن شامل قاچاق انسان از بیش از صد کشور اعم از زنان و کودکان نیز می‌شود. اطلاعاتی که مرکز ملی مبارزه با قاچاق انسان سال گذشته منتشر کرد، حاکی از آن است که تعداد قربانیان برده‌داری در بریتانیا نزدیک به 3 هزار نفر است. با این وجود، وزارت کشور انگلیس اعلام کرد «چهره تیره» این حقیقت بدتر از آن است که تصور می‌شود. تحلیلگران وزارت کشور انگلیس این رقم را بین 10 تا 13 هزار نفر تخمین زدند. منابع این اطلاعات مراکز پلیس، گارد مرزی انگلیس، موسسات خیریه و سازمان حمایت از کارگران آسیب پذیر و استثمار شده، هستند. وزارت کشور انگلیس برای مبارزه با این واقعیت تلخ در صدد است، لایحه مقابله با بردگی مدرن را در پارلمان بریتانیا به رای گذاشته و به دادگاه‌های انگلستان و ولز برای حمایت از افراد قاچاق شده، که بر خلاف میلشان در بریتانیا گرفتارند، قدرت بیشتری بدهد. بی‌بی‌سی افزود اسکاتلند و ایرلند شمالی نیز در حال برنامه‌ریزی برای اقدامی مشابه هستند. «ترزا می» وزیر کشور انگلیس در این‌باره خاطر گفت برده‌داری مدرن واقعیت تلخی است که هم‌چنان در شهرهای بزرگ و کوچک و در مناطق مرزی وجود دارد.

“ وزارت کشور انگلیس: شمار قربانیان برده‌داری در بریتانیا تا ۱۳۰۰۰ نفر است ”