فراخوان یونیسف برای جمع‌آوری کمک ۷۶.۱ میلیون دلاری برای کودکان روهینجا

کد خبر : #3845
تاریخ انتشار : سه شنبه, 11 مهر 1396 17:45
تعداد بازدید کننده : 440
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
فراخوان یونیسف برای جمع‌آوری کمک ۷۶.۱ میلیون...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل موسوم به یونیسف از کشورهای اهداکننده خواسته تا ۷۶.۱ میلیون دلار به کودکان روهینجایی که در جنوب بنگلادش گرفتارند، کمک کنند.

یونیسف مبلغ هفت میلیون دلار برای آوارگان روهینجایی خواسته بود اما این رقم به دلیل وخامت اوضاع ده برابر شد و حالا این نهاد حمایتی خواستار کمک ۷۶.۱ میلیون دلاری شده است چراکه بحران آوارگان روهینجایی بیش از حد انتظار است. این نهاد بین المللی در بیانیه‌ای اعلام کرد: این درخواست برای پوشش نیازهای فوری کودکان روهینجایی است که با خانواده‌های خود وارد کشورهای همجوار میانمار به ویژه بنگلادش می‌شوند. کودکان قشر آسیب پذیرتر در میان سایر آوارگان به شمار می‌روند.

به گفته یونیسف، ۶۰ درصد از نیم میلیون آواره روهینجایی را که از ۲۵ اوت سال جاری میلادی میانمار پس از سرکوب توسط نیروهای امنیتی این کشور ترک گفته اند، کودکان تشکیل می‌دهند. آنتونی لیک، مدیر اجرایی یونیسف در بیانیه‌ای اعلام کرد: کودکان آسیب دیده و هراسان و خانواده‌هایشان از خشونت‌های میانمار گریخته‌اند. ما باید هرآنچه که می‌توانیم به کار بگیریم تا آنها را نجات دهیم و از دردهایشان کم کنیم. آنها به کمک نیاز دارند. ما باید به آنها کمک کنیم. با این وضعیت کودکان روهینجایی نمی‌توانند از کودکی خود بهره لازم را ببرند. اکثریت کودکان روهینجایی در مقابل بیماری‌هایی چون فلج اطفال واکسینه نشده‌اند.

از اوت سال جاری میلادی، بیش از ۵۰۰ هزار مسلمان روهینجایی از میانمار گریخته و به بنگلادش رفته‌اند. عملیات نظامی در راخین میانمار در پی حمله شبه نظامیان روهینجایی به پست‌های پلیس این کشور آغاز شد و در این میان مسلمانان روهینجایی در پی این سرکوب گسترده و به آتش کشیده شدن روستاهایشان مجبور به فرار به بنگلادش شدند.

 

منبع خبر: ایسنا

عکس: باشگاه خبرنگاران

“ فراخوان یونیسف برای جمع‌آوری کمک ۷۶.۱ میلیون دلاری برای کودکان روهینجا ”