سازمان جهانی مهاجرت: یمن در آستانه یک فاجعه انسانی است

کد خبر : #3843
تاریخ انتشار : سه شنبه, 11 مهر 1396 17:30
تعداد بازدید کننده : 446
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سازمان جهانی مهاجرت: یمن در آستانه یک فاجعه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مدیرکل سازمان جهانی مهاجرت با هشدار نسبت به خطرات گرسنگی و وبا برای ساکنان یمن گفت، این دو مساله که یمن را تهدید می‌کنند می‌توانند این کشور را وارد بحران انسانی گسترده‌تری کنند. وی از مسؤولان یمنی خواست فورا اجازه ورود کمک‌های انسانی جهت نجات جان یمنی‌ها را بدهند.

ویلیام لیسی سوینگ، مدیرکل سازمان جهانی مهاجرت در جریان سفری که به کشور یمن داشت، به بررسی آخرین اقدامات انسانی صورت گرفته برای مقابله با بحران انسانی موجود در این کشور پرداخت و گفت: ۸۰ درصد از ساکنان یمن یعنی ۲۱ میلیون یمنی به شدت به کمک‌های غذایی نیاز دارند و این به دلیل چند سال درگیری‌های مسلحانه و بمباران‌ها علیه مناطق مسکونی در این کشور است. سوینگ افزود: مسؤولان یمنی مسؤول افزایش فرصت‌ها برای فعالان حوزه‌های انسانی از جمله بازگشایی فرودگاه‌ها جهت ارسال بسته‌های کمک‌های بشردوستانه هستند و جامعه جهانی باید متعهد به کمک به یمنی‌ها باشد.

حسن عبدالمنعم، مشاور منطقه خاورمیانه سوینگ را در این سفر همراهی کرد. عبدالمنعم به رسانه‌ها گفت: هدف از این سفر صرفا یک اقدام انسانی یعنی اطلاع یافتن از شرایط یمنی‌ها بود باید بگویم تعداد آوارگان یمنی بسیار بالاست و آنها به بیش از سه میلیون تن می‌رسند که در نقاط مختلف یمن آواره هستند. وی افزود: برای مقابله با وبا در یمن به حجم بالای کمک‌های انسانی از جمله غذا و دارو نیاز است و متاسفانه جهان با حوادث طبیعی مختلف و فجایع ساخته دست بشر روبه‌روست، همه ما تلاش می‌کنیم تا جایی که می‌توانیم کمک‌های انسانی خود را ارائه دهیم اما نیازها بسیار بیشتر از حجم امکانات ماست.

این مسؤول سازمان جهانی مهاجرت گفت: به حمایت و همبستگی انسانی بیشتری جهت کمک به انسان‌های بی‌گناه نیاز است، آنها صرف نظر از ملیت، دین و نژادشان غیرنظامیانی بی‌گناه هستند.

 

منبع خبر: ایسنا

عکس: ابنا

“ سازمان جهانی مهاجرت: یمن در آستانه یک فاجعه انسانی است ”