سازمان ملل: خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان متوقف شود

کد خبر : #384
تاریخ انتشار : شنبه, 8 آذر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 894
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سازمان ملل: خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان ملل با انتقاد از رفتار پلیس آمریکا از مقامات این کشور خواست به گزارش‌های منتشر شده درباره خشونت پلیس علیه افراد غیرمسلح‌ به‌ویژه سیاه‌پوستان رسیدگی کنند....

سازمان ملل با انتقاد از رفتار پلیس آمریکا از مقامات این کشور خواست به گزارش‌های منتشر شده درباره خشونت پلیس علیه افراد غیرمسلح‌ به‌ویژه سیاه‌پوستان رسیدگی کنند.
به گزارشپایگاه اطلاع رسانی سازمان دفاع از قربانیان خشونت به نقل از رویترز، کمیته ضدشکنجه سازمان ملل (جمعه) از آمریکا خواست تا به‌صورت کامل به موضوع خشونت پلیس و تیراندازی به‌سوی یک نوجوان غیرمسلح سیاه‌پوست رسیدگی واطمینان حاصل کند که سلاح‌های شوک دهنده تنها در مواقعی که امنیت جانی فرد تهدید می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این کمیته در گزارشی رفتار زننده برخی زندانیان، تجاوز به افراد بازداشت شده، به زنجیر کشیدن زنان باردار در برخی از زندان‌ها و استفاده گسترده از زندان انفرادی را تقبیح کرد.
در این پرونده نسبت به گسترش خشونت پلیس و استفاده از زور در برابر اقلیت‌های نژادی و همجنس‌بازان به‌شدت ابراز نگرانی شده است. در این گزارش به تیراندازی‌های مکرر پلیس به سیاه‌پوستان و تعقیب و گریزهای مرگبار این اقلیت نژادی اشاره شده است.
آمریکا اعلام کرد که 10 کارشناس مستقل در قالب هیئتی به بررسی 20 پرونده سوءاستفاده پلیس از سال 2009 به بعد پرداخته و بیش از 330 افسر پلیس به‌اتهام وحشیگری تحت تعقیب قرار گرفته‌اند.
بااین‌حال سازمان ملل اعلام کرد که اطلاعات کافی درباره نتایج این تحقیقات در اختیار این سازمان قرار نگرفته است. این سازمان همچنین به چندین مورد گزارش درباره استفاده افسران پلیس آمریکا از سلاح‌های شوک دهنده علیه افراد غیرمسلح پرداخت و دو مورد قتل در ایالت‌های فلوریدا و ایلینوی را محکوم کرد.

“ سازمان ملل: خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان متوقف شود ”