کشته شدن ۴۵ غیرنظامی در حملات ائتلاف آمریکا به رقه سوریه

کد خبر : #3830
تاریخ انتشار : سه شنبه, 11 مهر 1396 9:46
تعداد بازدید کننده : 460
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کشته شدن ۴۵ غیرنظامی در حملات ائتلاف آمریکا به...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
جنگنده‌های ائتلاف آمریکا مرتکب جنایت جدیدی در شهر رقه شدند که به کشته شدن ۴۵ غیرنظامی منجر شد.

منابع محلی در شهر رقه اعلام کردند که جنگنده‌های ائتلاف در جریان حملاتشان به داعش دو ساختمان مسکونی در محله "التوسعیه" در شهر رقه را بمباران کردند که به کشته شدن بیش از ۴۵ غیرنظامی و زخمی شدن ده‌ها تن دیگر و انهدام منازل منجر شد. جنگنده‌های ائتلاف روز یکشنبه 9 مهرماه نیز مرتکب جنایتی علیه غیرنظامیان در روستای "بقرص فوقانی" و شهر "البوکمال" در حومه دیرالزور شدند که به کشته شدن ۱۲ غیرنظامی از جمله چندین زن و کودک منجر شد. جنگنده‌های ائتلاف آمریکا همچنان به حملات خود علیه غیرنظامیان در منطقه الجزیره ادامه می‌دهند. ماه میلادی گذشته ائتلاف آمریکا مدرسه‌ای را هدف قرار داد که غیرنظامیان از ترس داعش به آنجا پناه برده بودند.

ائتلاف آمریکا که بدون مجوز نظام سوریه به حملات علیه داعش در این کشور می‌پردازد همواره مناطق غیرنظامی را هدف قرار داده است. دمشق بارها از شورای امنیت خواسته برای متوقف کردن اقدامات آمریکا وارد عمل شود اما این شورا حتی حملات آمریکا را محکوم نکرده است. در همین راستا، فرحان حق، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در سخنانی ناخرسندی این سازمان را از هدف قرار دادن غیرنظامیان و تأسیسات حیاتی در شهر رقه و دیگر مناطق کشور ابراز داشت و از همگان خواست از غیرنظامیان و زیرساخت‌ها محافظت کنند. وی خواهان تسهیل ورود کمک‌های بشردوستانه به صورت پایدار و متناسب با قوانین بشردوستانه بین المللی به مناطق مسکونی شد.

فرحان حق گفت: دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل از دریافت گزارش‌های مربوط به ادامه جنگ و حملات هوایی در مناطق سوریه شوک زده و ناراحت است. جنگ و حملات هوایی به کشته و زخمی شدن ده‌ها غیر نظامی و انهدام زیرساخت‌ها مثل مدارس، بیمارستانها و مراکز آوارگان منجر شده است. وی افزود: همچنان به ما ابلاغ می‌شود که جنگ و حملات در شهر رقه و غوطه شرقی دمشق و استان ادلب ادامه دارد و اخبار حاکی از این است که سه انفجار در شهر دمشق رخ داده که به کشته شدن ۱۰ تن و زخمی شدن ۱۵ تن دیگر منجر شده است. شهر رقه شاهد درگیری‌های شدید میان نیروهای سوریه دموکراتیک و داعش است. آمریکا از نیروهای کرد سوری برای بازپس گیری شهر رقه حمایت به عمل می‌آورد. 

 

منبع خبر: ایسنا

عکس: مهر

“ کشته شدن ۴۵ غیرنظامی در حملات ائتلاف آمریکا به رقه سوریه ”