حضور سازمان دفاع از قربانیان خشونت در سی و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر

کد خبر : #3828
تاریخ انتشار : دوشنبه, 10 مهر 1396 16:51
تعداد بازدید کننده : 772
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
حضور سازمان دفاع از قربانیان خشونت در سی و...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نمایندگان و کارشناسان سازمان دفاع از قربانیان خشونت در ادامه فعالیت های بین المللی خود در سی و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان دفاع از قربانیان خشونت، اهم فعالیت های این سازمان در اجلاس سی و ششم که از تاریخ بیستم شهریور ماه تا هفتم مهرماه(11 تا 29 سپتامبر) در مقر اروپایی سازمان مل متحد برگزار شد، به شرح زیر است:
تهیه بیانیه های کتبی و شفاهی
در این اجلاس سازمان 3 بیانیه شفاهی و 6 بیانیه کتبی ارایه کرد. برخی از موضوعات و مباحث مطرح شده در این بیانیه ها بدین شرح است: وضعیت مسلمانان میانمار، فروش تسلیحات نظامی به عربستان، وضعیت حقوق بشر در فلسطین اشغالی، اسلام هراسی و شیعه هراسی، تدابیر قهری یکجانبه و وضعیت حقوق بشر، نقد صحبت های بحث برانگیز رییس جمهور امریکا درباره شارلوت ویل و ...
تهیه گزارش تحریم ها به مثابه نقض حقوق بشر
به دلیل اهمیت موضوع تحریم ها برای ایران و به دلیل معرفی تاثیرات آن بر شهروندان عادی، شماره یک از مجموعه گزارش "تحریم ها به مثابه نقض حقوق بشر" با تاکید بر تحریم های دارویی توسط سازمان تهیه و در صحن شورای حقوق بشر توزیع شد.
مجله مدافعان
شماره 35 فصلنامه مدافعان با موضوعاتی نظیر بحران پناهندگان و اتحادیه اروپا، نقض سیستماتیک حقوق بشر در عربستان سعودی، رابطه بین صلح و گردشگری، انتقال تسلیحات نظامی و نقض حقوق بشر و ... قبل از آغاز اجلاس سی و ششم منتشر و همزمان با برگزاری آن توزیع شد.
برگزاری پنل های جانبی درباره یمن
سازمان در این اجلاس به دلیل اهمیت موضوع حقوق بشر یمن برگزاری دو پنل با این موضوع را در دستور کار خود قرارداد. پنل " حقوق بشر در یمن؛ کودکان و وبا در تاریخ 20 سپتامبر و با حضور و کلا و فعالان حقوق بشر یمنی برگزار شد. همچنین پنل دیگری با عنوان " حقوق بشر در یمن؛ بحران انسانی" در تاریخ 22 سپتامبر با حضور فعالان حقوق بشری یمنی برگزار شد.
تهیه و انتشار نامه سمن های ایرانی درباره میانمار
همزمان با برگزاری اجلاس و به منظور محکومیت فجایع رخ داده در میانمار، سازمان دفاع از قربانیان خشونت و بیش از 30 سازمان مردم نهاد ایرانی در بیانیه ای ضمن محکومیت کشتار مسلمانان خواستار رسیدگی مجامع حقوق بشری به وضعیت مردم مسلمان میانمار شدند.
اقدام مشترک سازمان دفاع از قربانیان خشونت و 700 روزنامه نگار در محکومیت فجایع میانمار
بیش از ۷۰۰ نفر از روزنامه نگاران داخلی و بین المللی و سازمان دفاع از قربانیان خشونت، در اقدامی مشترک و با انتشار نامه ای خطاب به شورای حقوق بشر سازمان ملل خواستار رسیدگی مجامع جهانی به کشتار مسلمانان میانمار شدند. این نامه و لیست امضا کنندگان آن بعد از جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در خصوص میانمار به اعضای گروه ماموریت ویژه حقیقت یاب بین المللی مساله میانمارتقدیم شد.
ملاقات با گزارشگر ویژه اقدامات قهری یکجانبه و دستیار ایشان
پس از برگزاری جلسه مربوط به اقدامات قهری یکجانبه در صحن شورای حقوق بشر، نماینده سازمان دفاع از قربانیان خشونت در دیدار با ادریس جزایری گزارشگر ویژه اقدامات قهری یکجانبه و دستیار وی، راههای ارتقاء همکاری دوجانبه و همچنین شیوه های ممکن برای کمک سازمان های غیردولتی به ماموریت گزارشگر ویژه را مورد بحث و بررسی قرار داد. همچنین در این دیدار یک جلد از گزارش "تحریم ها به مثابه نقض حقوق بشر" به ایشان ارایه شد.

                           

 

                                                                                                

 

“ حضور سازمان دفاع از قربانیان خشونت در سی و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر ”