رایزنی انجمن دفاع از قربانیان ترور با مقامات شورای حقوق بشر سازمان ملل

کد خبر : #3824
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 5 مهر 1396 16:27
تعداد بازدید کننده : 522
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
رایزنی انجمن دفاع از قربانیان ترور با مقامات...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
زنان قربانی ترور در سی و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر ملل متحد در شهر ژنو سوئیس، خواستار تقویت همکاری‌های بین‌المللی در جهت کاهش مشکلات زنان آسیب دیده از تروریسم در جهان شدند.

نمایندگان انجمن دفاع از قربانیان تروریسم با شعار "توانمندسازی زنان قربانی ترور ضرورتی برای آینده بشر" در سی و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل حضور یافته و پیرامون حقوق زنان آسیب دیده از تروریسم با مقامات سازمان ملل، نمایندگان کشورها، شخصیت‌های حقوق بشری و دیگر NGOها به رایزنی پرداختند. این انجمن در جهت تقویت نقش سازمان ملل در حمایت از زنان آسیب دیده از تروریسم طرح‌هایی را به مقامات و گزارشگران ویژه سازمان ملل ارائه کردند که مورد توجه آنها قرار گرفته و بر ضرورت اجرایی شدن آن تاکید کردند.

همچنین هیات اعزامی انجمن در میزگردی با موضوع "توانمندسازی زنان قربانی ترور" که در آن اساتید و کارشناسان حقوق بشر از کشورهای اسپانیا، انگلیس، کامرون و ایران به بررسی و تبیین وضعیت زنان آسیب دیده از تروریسم در جهان پرداختند، راهکارهایی را در این زمینه ارائه کردند. یکی از نکات برجسته و تاثربرانگیز مطرح شده در این اجلاس روایت چگونگی آسیب دیدگی زنان قربانی ترور بود. گفتنی است این اجلاس از تاریخ 11 سپتامبر (20 شهریور) آغاز و تا تاریخ 29 سپتامبر (7 مهر) به مدت سه هفته در شهر ژنو سوئیس در حال برگزاری است.

 

منبع خبر: ایسنا

عکس: ایسنا

“ رایزنی انجمن دفاع از قربانیان ترور با مقامات شورای حقوق بشر سازمان ملل ”