درخواست دیده بان حقوق بشر جهت حمایت از یمن در برابر خشونت های عربستان سعودی

کد خبر : #3812
تاریخ انتشار : سه شنبه, 4 مهر 1396 16:02
تعداد بازدید کننده : 431
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
درخواست دیده بان حقوق بشر جهت حمایت از یمن در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دیده بان حقوق بشر در گزارشی اعلام کرد که از مارس 2015 تاکنون نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی خانه ها، مغازه ها، مدارس و بیمارستان های یمن را ویران کرده است.

دیده بان حقوق بشر با انتشار مطلبی نوشت: از مارس 2015 تاکنون نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی خانه ها، مغازه ها، مدارس و بیمارستان های یمن را ویران کرده است. هفته گذشته یک حمله ی هوایی ائتلافی نیز منجر به کشته شدن 12 نفر شد. ورای جنایات جنگی، در حال حاضر یمن با داشتن 7 ملیون نفر در آستانه قحطی و صدها هزار نفر بیمار وبا، بزرگترین بحران انسانی در جهان را دارد. کشورهای دخیل د راین درگیری ها موظف به بررسی خشونت های نیروهای خود هستند. به گفته دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد، تلاش 2 ساله ی کشورهای عضو برای رفع درگیری ها، در برابر شدت و عمق خشونت های روزانه ی آنها در یمن کافی نبوده است. 

کشورهای عضو سازمان ملل متحد در ژنو در این هفته می توانند با حمایت از تلاش های شورای حقوق بشر در سازمان ملل متحد در جهت ارائه یک درخواست مستقل بین المللی در خصوص خشونت ها در یمن، این روند را عوض کنند. علاوه بر کمیسیون عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد که طی سه سال گذشته چنین درخواستی را داشته است و همچنین بیش از 100سازمان بین المللی و محلی حقوق بشر، کشورهای هلند، کانادا، لوکزمبورگ، بلژیک و ایرلند نیز درخواستی برای قطعنامه ای به همین مظمون ارائه داده اند. کشورهایی که در این هفته در ژنو نام خود را به این لیست اضافه می کنند، از شهروندان یمنی در برابر بدست آوردن حقوق شهروندی خود حمایت خواهند کرد.

 

منبع خبر: ستاد حقوق بشر

عکس: the tyee

“ درخواست دیده بان حقوق بشر جهت حمایت از یمن در برابر خشونت های عربستان سعودی ”