از خشونت‌های وحشتناکی که علیه آوارگان روهینگیا اتفاق افتاده، واقعا شوکه شدم

کد خبر : #3793
تاریخ انتشار : یکشنبه, 2 مهر 1396 11:04
تعداد بازدید کننده : 478
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
از خشونت‌های وحشتناکی که علیه آوارگان روهینگیا...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس آژانس پناهجویان سازمان ملل از دیدن خشونت‌های وحشتناک علیه مسلمانان روهینگیا که خاک میانمار را ترک کرده اند، شوکه شده است.

فیلیپو گراندی کمیسر عالی سازمان ملل در امور آوارگان و پناهجویان پس از دیدار با مسلمانان روهینگیا در اردوگاه های بنگلادش تاکید کرد: از خشونت های وحشتناکی که علیه آوارگان روهینگیا اتفاق افتاده است، واقعا شوکه شدم. وی در ادامه تصریح کرد: درد و رنج مسلمانان روهینگیا که از شدت خشونت‌های وحشتناک از میانمار گریخته‌اند، بیشتر از زمانی طول خواهد کشید که نیاز به برطرف کردن نیازهای اساسی آنها است. سازمان ملل عملیات نیروهای امنیتی میانمار علیه مسلمانان روهینگیا را پاکسازی قومی خوانده است.

وی در بازدید از یک اردوگاه آوارگان روهینگیا در جنوب شرق بنگلادش، تصریح کرد: مسلمانان روهینگیا شرح حال خود را به من گفته اند. من واقعا از دیدن ترس و نگرانی که این افراد در خود احساس می کنند، شوکه شدم. آنها به شدت نگران بازگشت به میانمار هستند. وی افزود: والدین زیادی کشته شده اند، خانواده های زیادی از هم پاشیده شده است، زنان مورد تجاوز قرار گرفته اند. خشونت های وحشتناک زیادی وجود داشته که رخ داده است. یک مقام ارشد سازمان ملل نیز تاکید کرد: برای کمک به آوارگان روهینگیا در بنگلادش طی شش ماه آینده 200 میلیون دلار کمک مالی نیاز خواهد بود.

دولت میانمار مدعی است که نیروهای امنیتی این کشور در حال مبارزه با شبه نظامیان روهینگیا هستند. ولی مسلمانان روهینگیا که به بنگلادش فرار کرده اند، از آتش سوزی و کشتار وسیع مسلمانان توسط نیروهای امنیتی میانمار خبر می دهند که هدف اصلی از این اقدامات مجبور کردن مسلمانان برای ترک استان راخین بوده است.

“ از خشونت‌های وحشتناکی که علیه آوارگان روهینگیا اتفاق افتاده، واقعا شوکه شدم ”