یونیسف: از هر 5 کودک در خاورمیانه یک نفر نیاز به کمک فوری دارد

کد خبر : #3755
تاریخ انتشار : سه شنبه, 21 شهریور 1396 11:50
تعداد بازدید کننده : 620
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
یونیسف: از هر 5 کودک در خاورمیانه یک نفر نیاز...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
یونیسف با وخیم خواندن اوضاع کودکان در خاورمیانه و شمال آفریقا در اثر گسترش جنگ و درگیری، اعلام کرد، از هر پنج کودک در این مناطق یکی از آنها به کمک‌های بشردوستانه فوری نیازمند است.

گزارش صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) که توسط دفتر منطقه‌ای آن در امان منتشر شده، حاکی از این است که بیش از ۹۰ درصد این کودکان در کشورهای درگیر جنگ و نبرد زندگی می‌کنند. خیرت کابالاری مدیر منطقه‌ای یونیسف گفت: جنگ همچنان حق کودکی را از میلیون‌ها دختر بچه و پسر بچه سلب کرده و پیشرفت‌هایی که خاورمیانه و شمال آفریقا در دهه‌های اخیر داشته با خطر پسروی روبه‌رو است. وی گفت: کودکان منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا شاهد سطحی از خشونت‌ها هستند که تاکنون سابقه نداشته است.

این مقام هشدار داد، ادامه خشونت‌ها در این مناطق، عواقب وخیمی نه تنها برای آن مناطق بلکه برای همه جهان خواهد داشت. کابالاری از رهبران کشورهای جهان خواست تلاش خود را برای توقف خشونت‌ها به خاطر دختران و پسران و آینده آنها به کار ‌گیرند. براساس این گزارش، کودکان بیشترین آسیب را از ادامه خشونت‌ها، آوارگی و کمبود ملزومات اساسی زندگی می‌بینند، بسیاری از زیرساخت‌های شهری از جمله بیمارستان‌ها، مراکز انرژی و آب و فاضلاب در اثر این درگیری‌ها آسیب جدی دیده‌اند تا جایی که باعث شده‌اند کودکان در معرض خطر بیماری و مرگ قرار گیرند.

یونیسف در گزارش خود اشاره کرد، میلیون‌ها خانواده تاکنون چندین بار زیر موشک و بمباران ناگزیر به ترک منازل خود شده‌اند. براساس این گزارش و جدیدترین تحلیلات، در سوریه و کشورهای میزبان آوارگان، در مقایسه با ۵۰۰ هزار کودک در سال ۲۰۱۲، ۱۲ میلیون کودک سوری به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند. تعداد کودکانی که در مناطق محاصره شده یا در مناطق دورافتاده در داخل سوریه زندگی می‌کنند، مناطقی که در طول سال‌ها کمک‌های محدودی به آنها شده، حدود ۵۰۰ هزار تن برآورده شده است. همچنین درگیری در یمن سازمان‌های آب و فاضلاب را تخریب کرده و منجر به شیوع گسترده وبا و اسهال شدید شده و بیش از ۶۱۰ هزار مورد مشکوک به مبتلا به بیماری هستند. بیش از نیمی از مراکز بهداشتی درمانی و شبکه‌های آبرسانی در یمن تخریب شده و نزدیک به ۱۵ میلیون تن از آب آشامیدنی سالم و خدمات اصلی بهداشتی درمانی محروم شده‌اند.

 

منبع خبر: ایسنا

عکس: رحماء

“ یونیسف: از هر 5 کودک در خاورمیانه یک نفر نیاز به کمک فوری دارد ”