هشدار ناوی پیلای درباره معیارهای مبارزه با تروریسم

کد خبر : #375
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 22 خرداد 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 621
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار ناوی پیلای درباره معیارهای مبارزه با تروریسم
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نا به گفته کمیسر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل محدود کردن آزادی‌های شخصی و رفتار نادرست با مظنونان، مشکل تروریسم را بدتر می‌کند.

 به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری یورو نیوز، ناوی پیلای که در جلسه افتتاحیه نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل سخنرانی می‌کرد هشدار داد این اقدامات نتیجه عکس در برخواهد داشت.
این صحبت‌ها در حالی صورت می‌گیرد که انگلیس و فرانسه پس از کشته شدن یک سرباز در لندن و حمله به دیگری در پاریس، سخت‌تر کردن قوانین ضد تروریسم و نظارت را بررسی می‌کنند.
پیلای، عضو ارشد کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، گفت: من از همه کشورها می‌خواهم که درخصوص معیارها برای آرایش حملات پهپادی کاملا شفاف باشند و اطمینان حاصل کنند که این استفاده آنها کاملا از قوانین بین‌المللی مربوطه تبعیت می‌کند. در جاهایی که نقض حقوق بشر اتفاق می‌افتد کشورها باید تحقیقات مستقل، بی‌طرف، سریع و موثر انجام دهند و برای قربانیان چاره‌ و علاجی موثر دست و پا کنند.
این اظهارات پس از آن صورت گرفت که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا چند روز پیش به دنبال افزایش انتقادها در خصوص تلفات غیرنظامیان تلاش کرد موضع آمریکا درخصوص حملات مهلک پهپاد‌ها را تغییر دهد.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین گام‌های جدیدی را برای بستن زندان‌ نظامی "خلیج گوآنتانامو" در کوبا برداشته؛ زندانی که پیلای آن را نمونه‌ای از مبارزه علیه تروریسم دانست که از حقوق بشر حمایت نمی‌کند؛ از جمله این حقوق حق محاکمه منصفانه است.
166 نفر از 23 کشورکه بیشتر آنها بیش از یک دهه است بدون اتهام نگاه داشته شده‌اند، در زندان گوآنتانامو باقی مانده‌اند. این زندان پس از حملات 11 سپتامبر در آمریکا تاسیس شد.

“ هشدار ناوی پیلای درباره معیارهای مبارزه با تروریسم ”