درخواست کمک سازمان ملل و رسیدن تعداد آوارگان میانماری به ۳۰۰ هزار تن

کد خبر : #3744
تاریخ انتشار : یکشنبه, 19 شهریور 1396 15:47
تعداد بازدید کننده : 401
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
درخواست کمک سازمان ملل و رسیدن تعداد آوارگان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
با ورود موج گسترده و ادامه‌دار مسلمانان روهینجایی به جنوب بنگلادش که شمار آنها را به حدود ۳۰۰ هزار تن رسانده است، سازمان ملل برای رسیدگی به این وضعیت بحرانی درخواست کمک کرده است.

سازمان ملل تاکید کرد نشانه‌ای دال بر اتمام درد و رنج موج مهاجران گرسنه و وحشت‌زده مسلمانان روهینجایی به چشم نمی‌خورد و آژانس‌های امدادرسان در منطقه کوکس‌بازار واقع در جنوب بنگلادش درگیر رسیدگی به وضعیت صدها هزار آواره‌ای هستند که حاصل دوره‌های پیشین خشونت در ایالت راخین میانمار است. رابرت واتکینز، هماهنگ‌کننده مقیم سازمان ملل در بنگلادش گفت: آژانس‌های امدادرسان در کوکس‌بازار نیاز به دسترسی فوری به منابع دارند تا بتوانند از آنها برای کمک‌رسانی به مردم آسیب‌پذیری که مجبور شده‌اند خانه‌هایشان را رها کنند و دست خالی به بنگلادش بیایند، استفاده کنند.

او شنبه 18 شهریورماه در بیانیه‌ای تاکید کرد آژانس‌های امدادی به ۷۷ میلیون دلار برای رسیدگی به این وضعیت اضطراری نیاز دارند. از سوی دیگر "ارتش رهایی آراکان روهینجا" از امروز یکشنبه آتش‌بس موقت و یک طرفه‌ای را به منظور تسهیل در امر امدادرسانی اعلام کرده است. آنها همچنین از ارتش میانمار خواستند تا سلاح‌های خود را زمین بگذراند.

                                                                                                        مسلمانان روهینگیا

 

منبع خبر: ایسنا

عکس:خبروان

“ درخواست کمک سازمان ملل و رسیدن تعداد آوارگان میانماری به ۳۰۰ هزار تن ”