۱۵۰ هزار کودک زیر ۵ سال یمنی به وبا مبتلا شده‌اند

کد خبر : #3740
تاریخ انتشار : یکشنبه, 19 شهریور 1396 15:03
تعداد بازدید کننده : 600
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
۱۵۰ هزار کودک زیر ۵ سال یمنی به وبا مبتلا شده‌اند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صندوق کودکان ملل متحد اعلام کرد که شمار مبتلایان به وبا در یمن به ۶۳۶ هزار نفر رسیده و ۱۵۰ هزار نفر آنان را کودکان زیر ۵ سال تشکیل می دهند.

صندوق کودکان ملل متحد که با نام «یونیسف» شناخته می شود اعلام کرد، ۱۵۰ هزار کودک یمنی از زمان شیوع وبا در این کشور در ماه آوریل گذشته تا کنون به این بیماری مبتلا شده اند. این سازمان اعلام کرد که شمار افراد مبتلا به وبا در یمن به ۶۳۶ هزار نفر رسیده که ۱۵۰ هزار نفر از آنان را کودکان زیر ۵ سال تشکیل می دهند و تا کنون ۲ هزار و ۶۲ نفر در پی ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس گزارش یونیسف حدود ۴۰ هزار داوطلب برای کمک به درمان ۲۵۰ هزار کودک و سالخورده در استان های یمن با نهادهای بهداشتی و درمانی همکاری می کنند. پیشتر دفتر سازمان بهداشت جهانی در یمن اعلام کرد که از ۲۷ آوریل ۲۰۱۷ میلادی (7 اردیبهشت ماه) ۶۰۲ هزار و ۵۲۶ مورد مشکوک به بیماری وبا ثبت شده است که ۲۰۴۳ مورد در ۲۲ استان و ۳۰۰ بخش یمن جان خود را از دست داده اند. سازمان ملل اعلام کرده است که نزدیک به ۱۵ میلیون نفر در یمن به دلیل تعطیلی مراکز بهداشتی که جنگ علت آن است از خدمات بهداشتی مناسب و کافی برخوردار نیستند.

 

منبع خبر: خبرگزاری مهر

عکس: مهر

“ ۱۵۰ هزار کودک زیر ۵ سال یمنی به وبا مبتلا شده‌اند ”