حقوق بشری ها خواستار توقف فروش گاز سمی به رژیم بحرین شدند

کد خبر : #372
تاریخ انتشار : دوشنبه, 20 خرداد 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 714
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
حقوق بشری ها خواستار توقف فروش گاز سمی به رژیم...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گروههای حقوق بشری خواستار توقف فروش گازهای سمی به عنوان گاز اشک آور به رژیم بحرین شدند.

به گزارش پرس تی وی ، درخواستها برای تحقیق درباره استفاده رژیم بحرین از گاز سی اس CS علیه شهروندان خودش افزایش یافته است. کنفرانسی در سوئیس به ابتکار سازمان ضد خشونت بحرین به میزبانی دولت سوئیس جدیدترین تلاش بین المللی برای پایان دادن به شکنجه غیرنظامیان بحرین به دست رژیم بحرین است.
تارا اوگریدی دبیر کل سازمان غیردولتی بحرین در این کنفرانس گفت رژیم بحرین از گلوله های حاوی این گاز علیه تظاهرات در خیابانها استفاده می کند، رژیم بحرین این گاز را حتی به داخل خانه های مردم شلیک می کند. رژیم بحرین از این گاز سمی به حدی راحت و بی مبالات استفاده می کند که گویا از ماشین آب پاش استفاده می کند. این رفتار رژیم بحرین اصلا قابل قبول نیست.
انقلاب مردم بحرین در فوریه دوهزار و یازده شروع شد و بخشی از موج اعتراضاتی بود که چندین کشور عرب را در بر گرفت.اما خواسته های معترضان در بحرین تا کنون با برخورد وحشیانه و سرکوبگرانه رژیم روبرو شده است. سازمان ملل متحد و گروههای حقوق بشری بین المللی از رژیم بحرین برای استفاده بیش از حد از زور علیه معترضان انتقاد کرده اند. نیروهای رژیم بحرین متهم هستند از گاز سی اس علیه مردم در مکانهای سربسته و همچنین از فاصله نزدیک استفاده می کنند.
تام کالینز رئیس سابق کالج سلطنتی جراحان سوئیس گفت مشکل بحرین مشکلی سیاسی است اما متاسفانه رژیم با روشهای امنیتی و خشن با آن برخورد کرده است.
کمیسیون مستقل تحقیقات درباره تحولات بحرین به این نتیجه رسیده است گاز سی اس از آغاز انقلاب به طور گسترده ای استفاده شده است. گزارش این کمیسیون نشان می دهد فقط در سال دوهزار و یازده، ده نفر بر اثر استنشاق گاز سی اس جان خود را از دست دادند.
ندا ضیف پزشک بحرینی گفت تا کنون شمار کسانی که بر اثر استنشاق گاز سی اس در حملات نیروهای بحرینی به معترضان کشته شده اند به حدود سی و هشت نفر می رسد.
گرچه این سلاح به عنوان سلاحی غیرمرگبار برای کنترل جمعیت و تظاهرات استفاده می شود، بسیاری از مطالعات نشان می دهد چنین تعریفی از گاز سی اس اشتباه است. تجزیه و تحلیل نمونه های گرفته شده از بحرین نشان می دهد این گاز تاثیرات مرگباری دارد.
دیمیان مک کورمک عضو سازمان غیردولتی بحرین گفت از گاز سی اس در بحرین سوءاستفاده می شود و به همین علت این گاز سلاحی مرگبار محسوب می شود زیرا به میزان زیادی استفاده می شود.
طبق کنوانسیون بین المللی تسلیحات شیمیایی، نمی توان گاز سی اس را در ردیف ابزارهای مجاز برای کنترل جمعیت دسته بندی کرد. محمد الجزیری شانزده ساله در سال دوهزار و دوازده به علت برخورد گلوله حاوی گاز سی اس زخمی شدند. قاسم حبیب هشت ساله نیز امسال بر اثر استنشاق این گاز جان خود را از دست داد. با وجود انتقادات گسترده بین المللی، رژیم منامه همچنان به سرکوب ظالمانه مخالفان ادامه می دهد. شرکت کنندگان در کنفرانس ژنو از سازمان ملل متحد به علت سکوت در برابر فاجعه بحرین انتقاد می کنند. با توجه به سکوت سازمان ملل متحد، شرکت کنندگان در کنفرانس ژنو از کارشناسان مستقل خواستند درباره استفاده از این گاز سمی و کشنده در بحرین تحقیق کنند.

“ حقوق بشری ها خواستار توقف فروش گاز سمی به رژیم بحرین شدند ”