سازمان‌های مردم‌نهاد در باز تعریف هنجارها نقش اصلی را دارند

کد خبر : #3719
تاریخ انتشار : دوشنبه, 13 شهریور 1396 10:52
تعداد بازدید کننده : 657
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سازمان‌های مردم‌نهاد در باز تعریف هنجارها نقش...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد نقش اصلی را در بازتعریف هنجارهای اجتماعی داشته و خواهند داشت.

فرج‌الله رجبی در نشست تخصصی " نقش سازمان‌های مردم نهاد در ارتقا سلامت روانی جامعه"، گفت: برای پویایی تشکل‌های غیر دولتی، ابتدا باید نگاه دستگاه‌ها و مسئولین دولتی به آنها را اصلاح کرد. او گفت:‌ متاسفانه شاهد هستیم که در بسیاری موارد مسئولین در عمل، ولع خاصی برای قبضه کردن امور دارند در حالی که شعار اصل ۴۴ قانون اساسی و سیاست کاهش تصدی گری دولتی را سر می‌دهیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: وجود نگاه امنیتی به نهادهای غیر دولتی در یک دوره ۸ ساله باعث رکود شدید، تعطیلی و عدم صدور مجوز تشکل‌های مردم نهاد شد؛ نگاه امنیتی بزرگترین آفت فعالیت سازمان‌های مردم نهاد است. در بسیاری از مواقع شاهد هستیم که مسئولین دولتی اصرار دارند به تشکل‌های غیر دولتی "ارائه طریق و رهنمود " دهند در حالی که اساسا فلسفه تشکیل و فعالیت این سازمان‌ها وجود نگاه جدید برای انجام امور است. مسئولین دولتی بهتر است ارائه طریق و رهنمود خود را برای مجموعه خود نگه داشته و بگذارند نهادهای مردمی با تفکر و اندیشه جدید، گره گشای مسائل جامعه باشند.

 

منبع خبر: ایسنا

عکس: سمن البرز

 

“ سازمان‌های مردم‌نهاد در باز تعریف هنجارها نقش اصلی را دارند ”