اتحادیه اروپا خواستار پایان دادن به عملیات تخریب مدارس فلسطینیان از سوی اسرائیل شد

کد خبر : #3674
تاریخ انتشار : شنبه, 4 شهریور 1396 10:42
تعداد بازدید کننده : 452
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اتحادیه اروپا خواستار پایان دادن به عملیات...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
اتحادیه اروپا خواستار پایان دادن به عملیات تخریب و مصادره منازل فلسطینی از سوی اسرائیل شد و از این رژیم خواست براساس قوانین حقوق بشر از سیاست های توسعه طلبانه و محروم کردن فلسطینیان از روند توسعه دست بردارد.

نمایندگی‌های اتحادیه اروپا مستقر در شهرهای «رام الله» و «بیت المقدس» روز جمعه 3 شهریورماه با انتشار بیانیه ای، اقدامات رژیم صهیونیستی در تخریب دو باب مدرسه فلسطینیان در بیت المقدس و کرانه باختری را محکوم کردند. در این بیانیه تصریح شده است: «هر دانش آموزی با امنیت کامل، حق بهره مندی از آموزش را دارد. کشورها موظفند ضمن حمایت و احترام به دانش آموزان، به آنان اطمینان دهند که مدارس، مکانی امن برای آنها است.

همچنین در ادامه این بیانیه آمده است: «نمایندگی های اتحادیه اروپا در بیت المقدس و رام الله از اسرائیل می خواهند تا مدارس و تجهیزات مصادره شده فلسطینیان را بازگرداند. اتحادیه اروپا همچنین خواستار پایان دادن به عملیات تخریب و مصادره منازل فلسطینی از سوی اسرائیل شد و از این رژیم خواست براساس قوانین حقوق بشر از سیاست های توسعه طلبانه و محروم کردن فلسطینیان از روند توسعه دست بردارد. 

اسراییل دوشنبه 30 مردادماه گذشته یک مهد کودک را در شرق کرانه باختری مصادره و یک باب مدرسه را در جنوب این منطقه ویران کرده بود.

 

منبع خبر: میزان

عکس: میزان

 

“ اتحادیه اروپا خواستار پایان دادن به عملیات تخریب مدارس فلسطینیان از سوی اسرائیل شد ”