سازمان‌های بشردوستانه: بیش از ۲ میلیون عراقی آواره‌اند

کد خبر : #367
تاریخ انتشار : یکشنبه, 11 آبان 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 721
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سازمان‌های بشردوستانه: بیش از ۲ میلیون عراقی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان‌های بشردوستانه وابسته به سازمان ملل روز یکشنبه از آوارگی بیش از دو میلیون عراقی به واسطه خشونت‌های گروه ترویستی داعش در این کشور و زندگی آنها در شرایط نامناسب در فصل سرما خبر دادند.

سازمان‌های بشردوستانه وابسته به سازمان ملل روز یکشنبه از آوارگی بیش از دو میلیون عراقی به واسطه خشونت‌های گروه ترویستی داعش در این کشور و زندگی آنها در شرایط نامناسب در فصل سرما خبر دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان دفاع از قربانیان خشونت به نقل از فارس، سازمان‌های بشردوستانه وابسته به سازمان ملل روز یکشنبه از آوارگی بیش از دو میلیون عراقی به واسطه خشونت‌های گروه ترویستی داعش در این کشور خبر دادند.
به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، سازمان‌های بشردوستانه وابسته به سازمان ملل متحد روز یکشنبه اعلام کردند: با توجه به فرارسیدن فصل سرما و بارش برف در کردستان عراق، هم‌اکنون بیش از دو میلیون نفر از مردم این کشور به واسطه خشونت‌های جاری در عراق آواره هستند.
این سازمان‌های بشردوستانه با اشاره به فرار هزاران نفر از مردم عراق از خانه و کاشانه خود به ویژه در منطقه کرکوک اعلام کردند: حدود دو میلیون و یکصد هزار نفر از مردم عراق که به واسطه آغاز حملات گروه داعش از ابتدای ژوئن، آواره و بی‌خانمان شده‌اند هم‌اکنون در برابر سرمای هوای بسیار آسیب پذیر هستند؛ بنابراین ضرورت دارد که سازمان‌های بشردوستانه بیشتری به این آوارگان به ویژه در کرکوک کمک کنند.
سازمان ملل همچنین طی گزارش خود با اشاره به بارش برف در برخی مناطق شمال غرب کردستان عراق و شمار زیاد آوارگان در این مناطق اعلام کرد: «فقدان سرپناه مناسب و عایق حرارتی طی زمستان تاثیر منفی بر سلامت جمعیت آواره خواهد گذاشت.»
بنابر اعلام سازمان غیردولتی اقدام علیه گرسنگی (ACF) که خواستار تشدید فوری عملیات سازمان ملل در زمستان است، آوارگان عراقی اغلب در شرایط نامناسب در خیابان‌ها =، کمپ‌ها یا ساختمان‌های نیمه‌کاره و در حال ساخت اسکان دارند.

“ سازمان‌های بشردوستانه: بیش از ۲ میلیون عراقی آواره‌اند ”