محاصره روهینگیایی های میانمار توسط بودایی های افراطی

کد خبر : #3662
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 1 شهریور 1396 11:35
تعداد بازدید کننده : 520
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
محاصره روهینگیایی های میانمار توسط بودایی های...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صدها مسلمان روهینگیایی در درون مناطق زندگی خود در دو روستا در غرب میانمار ، تحت محاصره همسایگان بودایی قرار گرفتند.

تارنماهای شبکه های خبری منطقه روز چهارشنبه 1 شهریورماه به نقل از ناظران و امدادگران در مورد سرایت خشونت هایی که تاکنون محدود به نقاط شمالی استان راخین و در مرز بنگلادش بوده است به سایر نقاط اظهار نگرانی کرده اند، چون می تواند مسلمان ها و بودایی ها را تحت تاثیر قرار دهد. به گفته برخی ساکنان این منطقه، مسلمانان ساکن روستای 'زای دی پین' از رفت وآمد، حضور در سر کار و تهیه غذا و آب برای چند هفته منع شده اند، و تنها روز گذشته به 15 نفر اجازه داده شد 2 بار در هفته برای خرید خواربار از منطقه محاصره شده خارج شوند. 
به نوشته تارنمای شبکه خبر آسیا، مسلمان های محاصره شده روهینگیایی اعلام کردند در حالی که اجازه کار کردن به آنها داده نمی شود، نمی دانند چگونه هزینه غذای خود را تامین کنند. پلیس اعلام کرد بودائی های روستاهای استان راخین، میزان غذایی را که روهینگیایی ها می توانند خریداری کنند محدود کرده و به طور کامل مانع حضور آنها در سر کار شده اند. 'میو تو سئو' سخنگوی پلیس میانمار تصریح کرد: فکر می کنم آنها فقط ترسیده باشند و به همین دلیل از این منطقه بیرون نمی آیند. براساس این گزارش، دولت اعلام میانمار کرد در تلاش برای بهبود شرایط است.
'پروژه آراگان کریس لیوا' یک گروه ناظر مسلمان های روهینگیا اعلام کرد نگران افزایش خشونت ها بین دو طرف در این روستا است. حدود یک میلیون و 100 هزار مسلمان روهینگیایی در استان راخین زندگی می کنند که دولت میانمار حق شهروندی آنها را به رسمیت نمی شناسد و محدودیت های عبور و مرور زیادی برای این اقلیت اعمال کرده است. روستای 'زای دی پین' که از روستاهای بزرگ این استان محسوب می شود با حدود پنج هزار نفر جمعیت یک مسجد و یک معبد بودایی دارد. بودائی های این روستا از ماه گذشته میلادی حدود 700 نفر از مسلمانان روهینگیا را با استفاده از 'فنس' در مبادی ورودی محبوس کرده و مانع از رفت وآمد آنها شده و دسترسی این گروه از مسلمان ها را به آب و غذا قطع کرده اند. بر اساس این گزارش، این محاصره پس از ناپدیدشدن یک مسلمان و کشته شدن سه نفر دیگر رخ داد. گروهی که در محاصره بودائی ها قرار گرفته اند علاوه بر ممانعت از رفت و آمد حتی اجازه دسترسی به مسجد بیرون از منطقه محاصره را نیز ندارند. علاوه بر این روستا که در فاصله 65 کیلومتری شمال 'سیتو' مرکز استان راخین قرار دارد، در روستای دیگری بنام 'آوک نان یار' نیز نیروهای امنیتی میانمار از ماه جاری مانع عبور و مرور تعداد زیادی از مسلمانان شده اند.

 

منبع خبر: ایرنا

عکس: rfa.org

 

“ محاصره روهینگیایی های میانمار توسط بودایی های افراطی ”