کاهش تعداد زندانیان بی‌سواد تهرانی به ۴۱ نفر

کد خبر : #3650
تاریخ انتشار : سه شنبه, 31 مرداد 1396 14:23
تعداد بازدید کننده : 460
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کاهش تعداد زندانیان بی‌سواد تهرانی به ۴۱ نفر
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مدیر کل زندان‌های استان‌ تهران می‌گوید فقط ۴۱ نفر از زندانیان این استان بی‌سواد هستند.

مصطفی محبی در نشست تخصصی با محوریت بررسی عملکرد فعالیت‌های نهضت سوادآموزی در زندان‌های استان، از کاهش آمار بی‌سوادان به تعداد 41 نفر خبر داد و اظهار کرد: یکی از خدمات اجتماعی شاخص که مددجویان در بدو ورود به زندان‌های استان دریافت می‌کنند تعیین میزان تحصیلات مددجویان در پرونده شخصیتی است که این امر به منظور ارتقاء سطح تحصیلی و جلوگیری از اتلاف وقت مددجویان در دوران تحمل حبس انجام می‌‌پذیرد. 

مدیر کل زندان‌های استان تهران اضافه کرد: در این راستا با مهیا کردن زیرساخت‌های لازم ، مددجویان علاقه‌مند و واجد شرایط می‌توانند در سطوح مختلف از نهضت سواد آموزی تا دانشگاه ادامه تحصیل کنند. وی در ادامه افزود: مدجویان دارای تابعیت ایرانی و زیر 60 سال که از نعمت سواد خواندن و نوشتن برخوردار نیستند پس از شناسایی، مصاحبه چهره به چهره و بررسی اطلاعات سجلی، در سامانه نهضت سواد آموزی ثبت نام شده و تحت آموزش‌های فرد به فرد و کلاسی قرار می‌گیرند.

به گفته محبی آموزش این دوره‌ها توسط روحانیون و مددجویان دارای تحصیلات دانشگاهی اجرا شده و در پایان به افراد شرکت کننده در آزمون نهایی که از سوی آموزش و پرورش برگزار می‌شود؛ در صورت موفقیت گواهینامه نهضت سواد آموزی (یدون اشاره به نام زندان) تعلق می‌گیرد. مدیر کل زندانهای استان گفت که سیر نزولی آمار بیسوادان در سال جاری نسبت به سنوات گذشته بی سابقه بوده است .

 

منبع خبر: تسنیم

“ کاهش تعداد زندانیان بی‌سواد تهرانی به ۴۱ نفر ”