انهدام گسترده منازل در العوامیه توسط نیروهای امنیتی عربستان

کد خبر : #3630
تاریخ انتشار : سه شنبه, 31 مرداد 1396 8:43
تعداد بازدید کننده : 467
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
انهدام گسترده منازل در العوامیه توسط نیروهای...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
تصاویر ماهواره‌ای که از شهرک العوامیه در استان القطیف عربستان گرفته شده، نشانگر حجم گسترده ویرانی منازل توسط نیروهای امنیتی عربستان است.

 تصاویر ماهواره‌ای که از شهرک شیعه‌نشین العوامیه در شرق عربستان گرفته شده میزان انهدام منازل توسط نیروهای امنیتی سعودی را نشان می‌دهد. اخیرا درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی عربستان و "افراد مسلح" در شهرک العوامیه افزایش یافته و این نیروها به انهدام گسترده منازل می‌پردازند تا جایی که نهادهای حقوق بشری از عربستان انتقاد کرده و خواهان توجه به حقوق بشر شده‌اند. اخیرا استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرده بود که این نهاد بین المللی از تصاویر و گزارشات رسانه‌ای درباره العوامیه آگاه است و از مقامات عربستان می‌خواهد تمامی اقداماتشان در چارچوب با قوانین بین‌المللی و حقوق بشر باشد.

شدت درگیری‌ها در العوامیه با آغاز پروژه عربستان برای انهدام تمامی منازل محله المسوره افزایش یافته است. عربستان می‌گوید که برای بیرون کردن افراد مسلح از این شهرک که در انجام حملات علیه پلیس دست داشته‌اند تلاش می‌کند. این درحالی است که فعالان محلی می‌گویند که نیروهای امنیتی عربستان صدها تن از ساکنان را مجبور به خروج از این شهرک کرده‌ و به منازل و خودروها تیراندازی می‌کنند.

 

منبع خبر: ایسنا

عکس: ایسنا

“ انهدام گسترده منازل در العوامیه توسط نیروهای امنیتی عربستان ”