گزارش انجمن حقوق بشر بحرین/ 476 مورد یورش به منازل مردم در دو ماه

کد خبر : #363
تاریخ انتشار : شنبه, 18 خرداد 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 619
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارش انجمن حقوق بشر بحرین/ 476 مورد یورش به...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
انجمن حقوق بشر بحرین در گزارشی اعلام کرد که عوامل رژیم آل خلیفه در دو ماه گذشته بیش از 476 مورد یورش به منازل شهروندان این کشور داشته اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، "فلاح ربیع" عضو انجمن حقوق بشر بحرین در گزارشی اعلام کرد که در ماه های می و آوریل بیش از 476 مورد یورش عوامل رژیم آل خلیفه به مناطق مختلف بحرین صورت گرفت که اغلب این یورش ها با هدف بازداشت افراد تحت تعقیب صورت گرفت.
در این گزارش آمده است: تمام این بازداشت ها و یورش ها بدون صدور حکم بازداشت یا بازرسی منازل صورت گرفت و در اغلب موارد با شکستن درب منازل و سرقت وسایل همراه بود. در ادامه گزارش گفته شده است: نیروهای امنیتی بحرین در جریان این یورش ها جنایاتی را مرتکب شدند که در قانون مجازاتی برای آن تعیین شده است.
همچنین گفته می شود روش حاکم در جریان این یورش ها به گونه ای بوده است که ثابت می کند نیروهای امنیتی آل خلیفه آموزش هایی را در این رابطه دیده اند و از مقامات بحرین دستور گرفته اند و این همان چیزی است که پیش از این در گزارش بسیونی نیز به آن اشاره شده بود.
در ادامه این گزارش آمده است: اغلب حملات در ساعات پایانی شب یا در ساعات 1 تا 5 بامداد صورت گرفته است و نیروهای امنیتی در جریان این حملات چهره های خود را پوشانده بودند. در پایان گزارش توصیه شده است که این یورشها که عامل ایجاد رعب و وحشت در میان شهروندان بحرینی به ویژه کودکان شده است متوقف شود و مسئولان و نیروهای امنیتی و عاملان این حملات محاکمه شوند.
انجمن حقوق بشر بحرین همچنین اعطای غرامت به خسارت دیدگان در جریان حملات عوامل آل خلیفه و آزادی تمام بازداشت شدگان کسانی که غیر قانونی بازداشت شده اند را خواستار شده است.

“ گزارش انجمن حقوق بشر بحرین/ 476 مورد یورش به منازل مردم در دو ماه ”