تلاش برای تدوین سند سلامت اجتماعی در کشور

کد خبر : #3612
تاریخ انتشار : سه شنبه, 24 مرداد 1396 7:52
تعداد بازدید کننده : 467
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تلاش برای تدوین سند سلامت اجتماعی در کشور
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور از تلاش برای تدوین سند سلامت اجتماعی در کشور خبر داد و تاکید کرد: حوزه سلامت اجتماعی نباید درگیر مسائل سیاسی شود .

حسن موسوی چلک در همایش سلامت اجتماعی در یاسوج، افزود: هدف سلامت اجتماعی اینست که کیفیت زندگی در تعامل با دیگران افزایش پیدا کند که باید از تمام ظرفیت‌ها در این زمینه استفاده شود. وی ابراز امیدواری کرد: مسئولان مربوطه در بودجه کشور، سرفصلی را به سلامت اجتماعی اختصاص دهند. ما حق نداریم موضوعات آسیب‌های اجتماعی را درگیر مسایل سیاسی کنیم و باید آن را از مسایل سیاسی جدا نماییم. وی با بیان اینکه طبق آمار وزارت بهداشت ۲۳ درصد از مردم کشور حداقل یک نوع اختلال روانی دارند، افزود: سلامت روانی و اجتماعی در کشور مهم قلمداد نمی‌شود و باید به این مسائل بیش از پیش توجه شود.

وی اضافه کرد: خشونت خانگی یک آسیب مهمی است که باید آگاهی بخشی و اقدامات لازم برای کاهش آن انجام شود. کودک آزاری نیز یکی از این موارد است که نشان می دهد باید بر روی آن توجه داشته باشیم. موسوی چلک با بیان اینکه در گذشته آسیب های اجتماعی را آنقدر سیاسی کرده بوده ایم و اجازه صحبت کردن در مورد آنها را به کسی نمی دادیم که هم اکنون با این وضع مواجه شده ایم، تصریح کرد: ۱۵ میلیون پرونده قضایی در کشور وجود دارد و این در حالی است که کشوری با یک میلیارد جمعیت تنها یک میلیون و ۲۰۰ هزار پرونده قضایی دارد . مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به همبستگی و انسجام در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، عنوان کرد: مقام معظم رهبری به اهمیت حوزه آسیب های اجتماعی و لزوم مقابله با آن تاکید کرده اند و جلسات مهمی نیز در این راستا برگزار شده است.

موسوی چلک نقش آموزش و پرورش در حوزه آسیب های اجتماعی را مهم عنوان و اضافه کرد: اگر نیروی انسانی سالم نداشته باشیم، سلامت اجتماعی امکان پذیر نیست. وی به موضوع اعتیاد نیز اشاره کرد و گفت: طبق آمارهای ارائه شده در سالهای اخیر چهار میلیون و ۴۰۰هزار معتاد در کشور وجود دارد که از این تعداد دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دائمی و بقیه تفننی هستند ضمن اینکه امروزه آمار اعتیاد زنان افزایش یافته است.

 

منبع خبر: ایسنا

عکس: ایسنا

“ تلاش برای تدوین سند سلامت اجتماعی در کشور ”