گزارش سازمان ملل از اوضاع فاجعه‌بار یمن؛ ۱۵.۷ میلیون یمنی از آب شرب محرومند

کد خبر : #3608
تاریخ انتشار : سه شنبه, 24 مرداد 1396 7:37
تعداد بازدید کننده : 455
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارش سازمان ملل از اوضاع فاجعه‌بار یمن؛ ۱۵.۷...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان ملل در گزارشی تکاندهنده از اوضاع انسانی در یمن اعلام کرد که ۱۵.۷ میلیون تن از ساکنان این کشور از آب شرب برخوردار نیستند.

دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد: یمن از حدود سه سال قبل در پی جنگ در این کشور، دچار اوضاع بسیار نابسامانی در زمینه خدمات درمانی و پزشکی است. در این گزارش آمده است که ۱۴.۸ میلیون یمنی از خدمات درمانی کافی برخوردار نیستند و ۱۵.۷ میلیون تن نیز به دلیل خراب شدن زیرساخت‌ها در یمن از آب آشامیدنی و امکانات فاضلاب برخوردار نیستند. دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل همچنین اعلام کرد که از حدود یک سال قبل حقوق حدود ۳۰ هزار کارمند دولتی که در زمینه‌های درمانی فعالیت می‌کردند پرداخت نشده و این مسئله به شدت بر خدمات درمانی به دلیل نبود کارمندان یا کاهش پایبندی آنها به شغلشان تاثیر گذاشته است. در این گزارش آمده که کودکان و افراد سالخورده افرادی هستند که بیشترین آسیب را از بیماری وبا در یمن از آوریل گذشته دیده‌اند که این بیماری تا کنون جان ۱۹۷۱ تن را گرفته است.

طبق این گزارش ۳۰ درصد از موارد فوتی ناشی از این بیماری از افراد سالخورده و ۲۵ درصد از کودکان هستند و همچنین کودکانی که احتمال می‌رود به این بیماری مبتلا شده باشند بیش از ۴۱ درصد از کل تعداد آسیب دیدگان را شکل می‌دهند. طبق این گزارش بیش از ۶۰ درصد از ساکنان یمن با خطر نبود امنیت غذایی مواجه هستند و هفت میلیون تن نیز از نبود امنیت غذایی شدید رنج می‌برند و دو میلیون کودک نیز دچار سوء‌تغذیه شدید هستند. دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در این گزارش به این امر اشاره کرد که سازمان ملل به ۲۶۷ هزار تن و ۷۲۱ خانواده در ۱۹ استان یمن از میان ۲۲ استان این کشور در قالب بن‌های خرید و کمک‌های نقدی مستقیم در ماه ژوئیه گذشته کمک کرده است.

 

منبع خبر: ایسنا

عکس: تسنیم

 

“ گزارش سازمان ملل از اوضاع فاجعه‌بار یمن؛ ۱۵.۷ میلیون یمنی از آب شرب محرومند ”