انتقاد دیده بان حقوق بشر از لغو حق اقامت بیش از ۱۴ هزار فلسطینی در قدس

کد خبر : #3578
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 18 مرداد 1396 11:09
تعداد بازدید کننده : 483
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
انتقاد دیده بان حقوق بشر از لغو حق اقامت بیش از...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گزارشی که دیده‌بان حقوق بشر به تازگی منتشر کرده نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی برای بیرون کردن کامل فلسطینی‌ها از قدس به شدت در حال فعالیت است و از سال 1967 هزاران فلسطینی را اخراج کرده است.

دیده بان حقوق بشر اعلام کرد رژیم صهیونیستی از ابتدای اشغال قدس شرقی در سال 1967 تا پایان 2016 اقامت 14,595 فلسطینی را لغو کرده است. بر اساس گزارش وبگاه «فلسطین‌الیوم»،‌ در این گزارش آمده است لغو حق اقامت هزاران فلسطینی در قدس شرقی نشان دهنده نظام دوگانه‌ای است که در این شهر اجرا می‌شود و قانون مربوط به اقامت، درخواست‌های بسیار سختی را بر فلسطینی‌ها برای حفظ اقامتشان تحمیل می‌کند.

«ساره لیا ویتسن» مدیر بخش خاورمیانه دیده‌بان حقوق بشر در همین راستا گفت اسرائیل مدعی آن است که با قدس به عنوان شهری واحد و یکپارچه رفتار می‌کند اما این رژیم قوانین مختلفی را برای یهودیان و فلسطینی ها مشخص کرده است و مرتکب تبعیض عمدی علیه فلسطینی‌ها می‌شود که از جمله آنها سیاست‌های اقامتی است تا فلسطینی‌ها را از قدس بیرون کند. دیده بان حقوق بشر مصاحبه‌هایی با 5 خانواده که حق اقامت آنها در قدس لغو شده،‌انجام داده است . به عنوان مثال، یکی از آنها گفته است: اسرائیل حق اقامت را به این دلیل لغو کرد که از دیوار حائل برای حضور در جشن عروسی فامیلی در بخش دیگری از کرانه باختری، بالا رفتم.

 

“ انتقاد دیده بان حقوق بشر از لغو حق اقامت بیش از ۱۴ هزار فلسطینی در قدس ”