ایست بازرسی‌های مسجد الاقصی برچیده شد

کد خبر : #3549
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 4 مرداد 1396 10:32
تعداد بازدید کننده : 577
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ایست بازرسی‌های مسجد الاقصی برچیده شد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در پی افزایش اعتراض‌ها در فلسطین اشغالی و سراسر جهان به اقدامات خشونت‌آمیز رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان و مسجد الاقصی و پس از آنکه شورای امنیت سازمان ملل متحد یک جلسه غیرعلنی با موضوع بررسی بحران کنونی در مسجد الاقصی برگزار کرد، کابینه رژیم صهیونیستی شبانه گیت‌های امنیتی در ورودی‌های مسجدالاقصی را برچید و اعلام کرد قصد دارد دوربین‌های امنیتی هوشمند را جایگزین آنها کند.

این خبر که حکایت از عقب نشینی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از مواضع خود داشت، اگرچه موجب خرسندی فلسطینیان شد و برخی از فلسطینی‌ها به اطراف مسجد الاقصی آمدند و خبر برچیده شدن گیت‌های امنیتی را جشن گرفتند اما کم نیستند فلسطینی‌هایی که به نصب دوربین‌های هوشمند نیز اعتراض دارند. بنا بر گزارش شبکه خبری الجزیره، بامداد دیروز صدها نمازگزار فلسطینی معترض به نصب دوربین‌های پیشرفته امنیتی در ورودی‌های مسجد الاقصی در اقدامی اعتراضی در ورودی‌های مسجد الاقصی در کوچه‌ها و خیابان‌های شهرک قدیمی قدس نماز خواندند و پس از اتمام نماز درگیری‌هایی بین آنها و نظامیان رژیم صهیونیستی سرگرفت که در جریان این درگیری ده‌ها فلسطینی در مقابل دروازه الاسباط در شهر قدیمی قدس زخمی شدند.
رژیم صهیونیستی هرچند گیت‌های فلزیاب را برچیده اما اعلام کرده که به جای آنها دوربین‌های هوشمند نصب خواهد کرد. روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در گزارشی درباره این دوربین‌های هوشمند نوشت، طرح کار گذاشتن دوربین بیش از ۱۰۰ میلیون شِکل (۲۸ میلیون دلار) هزینه در بر خواهد داشت و هرچند نصب آنها فوراً شروع خواهد شد اما اجرای کامل این طرح شش ماه به طول می‌انجامد.

 

منبع خبر: ایران
عکس: ایرنا

“ ایست بازرسی‌های مسجد الاقصی برچیده شد ”