۲۲ خانه امن توسط سازمان بهزیستی ویژه زنان ایجاد شد

کد خبر : #3547
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 4 مرداد 1396 10:20
تعداد بازدید کننده : 647
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
۲۲ خانه امن توسط سازمان بهزیستی ویژه زنان ایجاد شد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس سازمان بهزیستی کشور از فعالیت 22 خانه امن ویژه بانوان در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد 15 مرکز در اختیار بخش خصوصی و هفت مرکز در اختیار بخش دولتی قرار دارد.

انوشیروان محسنی بندپی در مراسم افتتاح نخستین خانه امن ویژه بانوان در گلستان، گفت: امیدواریم شاهد حضور بیشتر بخش خصوصی برای کمک به رفع آسیب‌های اجتماعی باشیم. وی با تأکید بر اینکه افرادی که مورد خشونت قرار می‎گیرند باید جایی برای پذیرش و مراقبت آنها وجود داشته باشد، گفت: به دنبال این هستیم خانه‎‌های امن دولتی نیز به بخش‎‌های خصوصی و مردم واگذار شود. وی ادامه داد: یکی از رویکردهای جدید بهزیستی برای اثرپذیری بیشتر خانه‌های امن، اضافه کردن تخت کودکان برای کاهش اضطراب مادران حاضر در این مراکز است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه گفت: بهزیستی برای راه‌اندازی هر خانه امن به تناسب اندازه و ظرفیت پذیرش، 100 میلیون تومان پرداخت می‌کند. ظرفیت این خانه امن در گلستان پنج نفر است و اگر نیاز باشد گسترش پیدا می‎کند. وی با اشاره به طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‎آموزی، گفت: سند خدمات تأثیرپذیری حوزه اجتماعی و مددکاری را تهیه کرده‌ایم تا در بسته‎های اجتماعی و روانی شرایطی را فراهم کنیم.

 

منبع خبر: ایران

عکس: orenburg.ru

“ ۲۲ خانه امن توسط سازمان بهزیستی ویژه زنان ایجاد شد ”