اسرائیل از ابتدای سال تاکنون ۱۱ کودک فلسطینی را کشته است

کد خبر : #3537
تاریخ انتشار : سه شنبه, 3 مرداد 1396 10:52
تعداد بازدید کننده : 569
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اسرائیل از ابتدای سال تاکنون ۱۱ کودک فلسطینی را...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
شاخه فلسطین جنبش بین‌المللی دفاع از کودکان اعلام کرد که اسراییل از آغاز سال ۲۰۱۷ میلادی تاکنون ۱۱ کودک را در اراضی فلسطینی کشته است که ۱۰ تن از آنها به ضرب گلوله جنگی کشته شده‌اند.

جنبش بین‌المللی کودکان با صدور بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که آخرین نفر از این کودکان شهید "محمد خلف لاوی" از اهالی شهرک ابودیس در شرق قدس اشغالی بود که در تاریخ ۲۱ ژوئیه در اثر اصابت گلوله جنگی به سینه‌اش در جریان درگیری‌هایی که در نزدیکی اردوگاه نظامیان صهیونیستی روی داد، به شهادت رسید. این سازمان حقوقی اعلام کرد که براساس قوانین بین‌المللی، اقدام به کشتار تنها در مواردی مجاز است که تهدیدی جان افراد را در آستانه مرگ یا زخمی شدن شدید قرار دهد یا از آن به عنوان وسیله‌ای برای جلوگیری از ارتکاب جنایت شدید که جان انسان‌ها را به خطر بیاندازد، استفاده شود؛ آن هم مشروط به این که کافی نبودن ابزارهای مسالمت‌آمیزتر برای تحقق اهداف مورد نظر ثابت شود. علاوه بر این، در ماده سوم منشور سازمان ملل متحد درباره نحوه رفتار اعضای این سازمان هم آمده است که باید هر اقدام ممکن برای عدم توسل به سلاح‌های گرم به ویژه علیه کودکان مورد توجه قرار گیرد.

این سازمان همچنین بر لزوم پایبندی طرف اشغالگر به حمایت و سرپرستی کودکان در اراضی اشغالی به موجب قوانین انسان‌دوستانه بین‌المللی و تشکیل پرونده‌های تحقیق جدی و بی‌طرفانه درباره تمامی جنایت‌های صورت گرفته، به ویژه جنایت‌های قتل تأکید کرد. بر اساس آمارهای قبلی جنبش بین‌المللی دفاع از کودکان، نظامیاناسراییل در سال گذشته میلادی ۳۵ کودک فلسطینی را به قتل رساندند.

 

منبع خبر: ایسنا

عکس: alghadir.ghasam.ir

“ اسرائیل از ابتدای سال تاکنون ۱۱ کودک فلسطینی را کشته است ”