۴ فلسطینی شهید و ۱۹۳ تن دیگر زخمی شدند

کد خبر : #3522
تاریخ انتشار : شنبه, 31 تیر 1396 9:11
تعداد بازدید کننده : 577
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
۴ فلسطینی شهید و ۱۹۳ تن دیگر زخمی شدند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در جریان درگیری های روز گذشته (30 تیرماه) مردم فلسطین با نظامیان صهیونیست ۴ فلسطینی از جمله یک کودک شهید و ۱۹۳ نفر دیگر زخمی شدند.

نظامیان اسرائیلی به فلسطینی ها در روز خشم حمله کرده و آن ها را سرکوب می کنند. در همین راستا، منابع محلی اعلام کردند که نظامیان اسرائیلی به سمت نمازگزاران فلسطینی در منطقه جبل المکبر تیراندازی کرده اند که طی آن یک جوان فلسطینی به نام «محمد محمود شرف» به شهادت رسیده و بیش از ۱۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند. همچنین فلسطینی زخمی شده در منطقه راس العمود در قدس بر اثر شدت جراحات شهید شد. درگیری های شدیدی هم در دیگر مناطق قدس به وقوع پیوسته است. با شهادت این ۲ جوان شمار شهدای انتفاضه قدس به ۳۴۲ نفر افزایش یافت.

همچنین بر اثر شلیک گلوله های لاستیکی توسط نیروهای رژیم اشغالگر قدس۲۰ فلسطینی در قدس زخمی شدند. برخورد گلوله لاستیکی به چشم یکی از نمازگزاران فلسطینی موجب جراحت شدید وی شد. بنیاد دینی الازهر مصر در فراخوانی جهانی و فوری خواستار نجات مسجد الاقصی از طرح های اشغالگران رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی قدس و سلطه بر اولین قبله مسلمانان جهان شد. در عین حال برخی منابع اعلام کردند که دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی خواستار برچیدن گیت های الکترونیکی در مقابل دروازه های مسجدالاقصی شد. هزاران اردنی در «امان» پس از نماز جمعه و در حمایت از فلسطینیان به خیابانها آمده و تظاهرات کردند.

هزاران نفر از مردم استانبول نیز پس از پایان نماز جمعه در اعتراض به اقدامات رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی تظاهرات کردند و خواستار حمایت از فلسطینی ها در قدس شدند. هلال‌احمر فلسطین اعلام کرد: تاکنون ۱۹۳ فلسطینی در درگیری‌های روز جمعه (30 تیرماه )  زخمی شده‌اند. همچنین پایگاه خبری العهد از ورود نظامیان اشغالگر به بیمارستان خیریه المقاصد در قدس اشغالی خبر داد. همچنین یک کودک ۷ ساله فلسطینی نیز در منطقه «الرام» واقع در قدس اشغالی به دلیل استنشاق گازهای سمی شلیک شده توسط صهیونیست ها دچار خفگی شد و به شهادت رسید.

 

منبع خبر و  عکس: مهر

“ ۴ فلسطینی شهید و ۱۹۳ تن دیگر زخمی شدند ”