سازمان بهداشت جهانی شمار قربانیان وبا در یمن را 1770 نفر اعلام کرد

کد خبر : #3481
تاریخ انتشار : یکشنبه, 25 تیر 1396 9:22
تعداد بازدید کننده : 434
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سازمان بهداشت جهانی شمار قربانیان وبا در یمن را...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان بهداشت جهانی روز شنبه در تازه ترین آمار خود از قربانیان وبا در یمن اعلام کرد که تاکنون یک هزار و 770 یمنی بر اثر ابتلا به بیماری وبا جان باختند.

 گزارش سازمان بهداشت جهانی حاکی است از روزجمعه 23 تیرماه تا امروز 11 نفر در یمن بر اثر ابتلا به وبا درگذشتند. همچنین شمار مبتلایان به وبا در 11 استان یمن به 338 هزار و 969 نفر رسیده است. سازمان بهداشت جهانی پیش تر در گزارش خود در خصوص شیوع وبا در یمن اعلام کرده بود که مردم یمن از آب آشامیدنی سالم برخوردار نیستند و این مساله باعث شیوع موج جدید وبا در این کشور شده است. اکنون وبا در 21 استان از 23 استان یمن شیوع پیدا کرده است. کشور یمن با جمعیتی بالغ بر 27 میلیون نفر بر اساس آمارهای سال 2015 پیش از بروز درگیری های دوساله این کشور 90در صد از مایحتاج روزانه خود را از طریق واردات تامین می کرد.
با شروع درگیری های داخلی که باحمایت رژیم عربستان سعودی از رئیس جمهوری مستعفی یمن آغاز شد علاوه بر آوارگی و بی خانمانی صدها هزار نفر از مردم این کشور نزدیک به 80 در صد از زیر ساخت های این کشور ویران شده است. بر اساس آمار های موجود شمار قربانیان این درگیری ها عمدتا در اثر حملات هوایی ائتلاف عربی - آمریکایی از مرز 10 هزار نفر گذشته است.

 

منبع خبر: ایرنا

عکس: تسنیم

“ سازمان بهداشت جهانی شمار قربانیان وبا در یمن را 1770 نفر اعلام کرد ”